Dnes je sobota 13. srpna 2022., Svátek má Alena
Počasí dnes 25°C Dešťové přeháňky

Články autora

Jakub Konečný

Zdraví

5 míst pro dovolenou v ČR, které si zamilujete

Jakub Konečný 14. 2. 2014
Sport, relax, pohodlí, kultura…Představy o dokonalé dovolené má každý člověk trošku jiné. Za skvělými zážitky ale nemusíte jezdit daleko. Máme pro vás tipy, jak a kde strávit dokonalou dovolenou v České republice.
Móda

Olympionici vědí, v čem si půjdou pro medaile. Kolekci však můžeme nosit už teď

Jakub Konečný 26. 11. 2013
Olympijská kolekce je venku. Národní barvy doplňuje zlatá, součástí materiálů je stříbro a v hlavním motivu je čitelný Mucha. Oblečení se silnou symbolikou by mělo našim sportovcům pomoci dosáhnout na medaile. Mnohem dříve, než se do něj oficiálně oblečou olympionici, jej můžeme začít nosit my. Kolekce už je totiž k dostání v síti prodejen Alpine Pro po celé republice i na internetu. 
Kultura

Krása, radost, napětí aneb třetí aukce pro Cestu domů

Jakub Konečný 22. 11. 2013
25. listopadu 2013 v 19 hodin pořádá Cesta domů v hotelu Alcron v Praze třetí benefiční aukci uměleckých děl ve prospěch domácího hospice. 
Magazín

Tanec spících: Fascinující fotografie zachycují pohyb milenců v průběhu celé noci

Jakub Konečný 17. 10. 2013
Neuvěřitelné fotografie holandského fotografa Paula Schneggenburgera zachycují nejintimnější momenty párů při spánku v posteli. Schneggenburger vytvořil forografie do svého projektu "Spánek milujících se" díky dobrovolníkům, často i rodin, kteří se nechali fotit fotoaparátem s dlouho expozicí při spánku. Projekt začal v roce 2010 jako součást jeho diplomové práce na Universitě of Aplikovaných Umění ve Vídni, od té doby se však proměnil v nekončící úsilí. 
Kultura

Dechberoucí předělávka klasiky Blade Runner do film noir podoby hypnotizuje filmový svět

Jakub Konečný 17. 10. 2013
Blade Runner byl vždycky tak trochu film noir, ale to co s ním těď předvedl Chet Desmond bere dech. Jeho černobílá re-imaginace představy, jak by vypadal trailer na tento legendární film, kdyby byl býval natočen ve čtyřicátých letech 20. století, přikovává diváky k židli. Podívejte se!
Kuriozity

Válka mloků? Ne, to jen čínské pláže ovládla šílená móda

Jakub Konečný 15. 10. 2013
Trend nových plavek zaplavil čínské pláže Qingdao v provincii Shandong ve východní Číně. Vzhledem k čím dál teplejšímu počasí může náhodný návštěvník spatřit muže i ženy na plážích jak nosí obleky, které je pokrývají od hlavy až k patě. Horní část plavek má jakousi "lyžařskou masku" s otvory vystřiženými na příslušných místech pro oči, nos a ústa, což nositeli zaručuje velmi podivný vzhled. Internet hned nazval plavky "face-kini" po vzoru bikini. Maska je pak zřejmě způsob, jak čínští plavci chrání svoji kůži před spálením, ale ukazuje se, že se stejně tak hodí i na odpuzování hmyzu a medúz.
Kuriozity

Podívejte se na neuvěřitelné fotografie pavoučků s vodní kapkou na hlavě

Jakub Konečný 24. 7. 2013
Thajský amatérský fotograf nafotil sérii těch nejroztomilejších pavoučků na světě v unikátních situacích, kdy se jim na hlavě usídlila kapka vody a skrze ni tak bylo možno spatřit nebetyčně překrásné výjevy. Udělejte svým očím a mysli radost. 
Kultura

Famózní! Do Prahy přijede Lana del Rey, princezna světového popu

Jakub Konečný 28. 2. 2013
Festival progresivní hudby Electronic Beats dnes oznámil hlavní hvězdu své jarní edice, nejzářivější hvězdu loňského roku na popové scéně, Lanu del Rey. Festival Electronic Beats se uskuteční 13. dubna v pražském divadle Archa.

Kurzy

Finance

Kurzovní lístek: 13.8.2022 Exchange s.r.o.

EUR 24,340 24,420
USD 23,690 23,790
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma