Dnes je pátek 31. března 2023., Svátek má Kvido
Počasí dnes 13°C Déšť

5 míst pro dovolenou v ČR, které si zamilujete

5 míst pro dovolenou v ČR, které si zamilujete
Odpočinek jak má být | zdroj: Getty Images

Sport, relax, pohodlí, kultura…Představy o dokonalé dovolené má každý člověk trošku jiné. Za skvělými zážitky ale nemusíte jezdit daleko. Máme pro vás tipy, jak a kde strávit dokonalou dovolenou v České republice.

Luxus v Krkonoších

Milovníci luxusu a pohodlí budou spokojeni v komfortním wellness hotelu. Jeden takový unikátní hotel se nachází v Mladých bucích v Krkonoších. V okolí je dostatek možností pro zábavu – golfové hřiště, sportovní areál, bobová dráha a samozřejmě nádherné turistické trasy pro pěší výlety. Ovšem samotný hotel s luxusní wellness zónou poskytuje takové vyžití, že nemusíte jeho brány vůbec opustit a nudit se nebudete. Ať už vyrazíte na relaxační wellness víkend nebo se rozhodnete pro delší odpočinkovou dovolenou, určitě se vám nebude chtít odjíždět.

Wellness odpočinek Wellness odpočinek | zdroj: Getty Images

Domácí atmosféra v Jeseníkách

Pokud toužíte po klidné rodinné dovolené, vyrazte do Jeseníků. Pouhých 12 km od nejvyšší hory Praděd se nachází malebný rodinný penzion Pod mořským okem, kde se můžete ubytovat v jednom ze 6ti útulných apartmánů. Okolí je plné zajímavých výletních cílů. Kromě již zmiňovaného Pradědu můžete navštívit proslulé lázně Karlova studánka nebo nějaký z okolních hradů a zámků. Dovolená v Jeseníkách je ideální volba pro rodiny s dětmi.

Noc v hotelu Noc v hotelu | zdroj: esennce.cz

Sportovní ráj ve Špindlu

Za akční dovolenou se vydejte do českých hor. Konkrétně ve Špindlerově mlýně se vyřádí i ten nejnáročnější adrenalinový a sportovní nadšenec. Paintball, zorbing, čtyřkolky, terénní koloběžky, lanový park, přemostění s kladkou… To je jen příklad toho, co můžete ve Špindlu vyzkoušet. Komu by pak nestačilo pozemní dobrodružství, může si vyzkoušet paragliding nebo se proletět malým letadlem.

Jihočeská romantika

Kde jinde si užít romantickou dovolenou než v jedné z nejkrásnějších oblastí naší země – v Jižních Čechách. Jihočeská romantika může mít mnoho podob, od toulání se lesy a přespávání pod širákem, přes objíždění hradů a zřícenin až po pohádkový pobyt na zámku. Všechno je možné, stačí zapíchnout prst do mapy a naplánovat si tu svou dokonalou dovolenou.

Pár s kufrem Pár s kufrem | zdroj: esennce.cz

Slavnosti vína na Moravě

Když na Moravu, tak za vínem! V jihomoravských Velkých Pavlovicích každoročně v létě pořádají akci s názvem „Otevřené vinné sklepy“. V zapojených vinných sklípcích budete moci dosyta ochutnávat, prohlédnout si celé zázemí sklepů a zeptat se vinařů na cokoliv vás o víně zajímá. Aktuální informace k probíhajícím akcím hledejte zde www.vinozvelkychpavlovic.cz.

Zdroje:

Kurzy

Finance

Kurzovní lístek: 31.3.2023 Exchange s.r.o.

EUR 23,510 23,630
USD 21,540 21,720
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma