Pojištěnci VZP můžou zkusit hubnout ve zdravé reality show

- Zdraví autor: red

Všeobecná zdravotní pojišťovna (VZP) chystá projekt zvaný Zdravá online reality show, zaměřený na zdravý a především trvalý úbytek váhy. Začne od 1. září v rámci preventivní kampaně Žij zdravě.

Během tří měsíců akce nabídne třem vybraným pojištěncům VZP, kteří mají nadváhu či obezitu, odbornou pomoc se snižováním váhy. Účastníkům se budou věnovat obezitologové, dietologové, psychologové a kondiční trenéři. Připraví jim individuální plán snižování váhy podle jejich zdravotních dispozic.

Pomůžou i s motivací, sestaví ideální redukční jídelníček a navrhnou jim také vhodné pohybové aktivity. Účastníci budou průběžně na internetových stránkách www.zijzdrave.cz zveřejňovat své dílčí úspěchy. Výsledky budou zaznamenávat na blogu spolu s fotkami či videoukázkami. Inspirovat tím mohou ostatní návštěvníky stránek ke změně životního stylu.

"Kromě konzultací a setkání s odborníky čeká na účastníky reality show také hodně dřiny a práce na sobě," řekla zástupkyně projektu Ivana Fodorová. Odměnou jim podle ní bude kromě shozených kilogramů také třeba lepší zdravotní stav či posílení sebevědomí. Nakonec je prý čeká také večeře s překvapením. Zájemci se můžou hlásit do reality show do konce srpna, stačí zaslat motivační dopis a fotku na e-mail info@zijzdrave.cz.

Podmínkou je být pojištěncem VZP a mít index tělesné hmotnosti (BMI) vyšší než 25. BMI se vypočte tak, že se hmotnost v kilogramech vydělí druhou mocninou výšky v metrech.

Tagy: hubnutí VZP

Zdroje: ČTK