Dnes je úterý 27. července 2021., Svátek má Věroslav
Počasí dnes 27°C Dešťové přeháňky

Méně bolestný rozchod: Přestaňte sledovat Ex na Facebooku

Méně bolestný rozchod: Přestaňte sledovat Ex na Facebooku
Žena na facebooku. | zdroj: ThinkStock

Něco, co už pravděpodobně víte, ale stejně je potřeba to některým lidem opakovat. Sledovat facebook vašeho bývalého partnera vám rozhodně nepomůže rychleji se vzpamatovat z rozchodu. Nový výzkum psycholožky Tary C. Marschallové potvrdil, že sledování aktivity bývalého partnera či partnerky může významně prodloužit dobu zotavení po rozchodu.

Výzkumu se zůčastnilo 464 respondentů (většinou ženy vysokoškolačky) a jejich úkolem bylo popsat užívání facebooku ve spojení s emocionálním zotavení po rozchodu s partnerkou nebo partnerem.

Účastníci odpovídali na otázky jako: “Jak často se díváte na účet svého bývalého či bývalé?” či “Jak často kontrolujete jeho či její nové přátele?”. Dále měli ohodnotit svůj současný smutek z rozchodu, pokračující sexuální touhu a negativní city (hněv, zklamání, zmatení či nenávist) k jejich ex-partnerce či partnerovi.

Omezte setkávání s ex

Výzkum ukázal, že ti kteří sledovali aktivitu svých bývalých více často, se z rozchodu sbírali déle, s větší bolestí a negativnějšími pocity.

“Navzdory tomu, že je potřeba provést další výzkum, klíčovým zjištěním naší studie je, že neschopnost ignorovat bývalého partnera na sociální síti facebook zpomaluje proces zotavení po rozchodu.” shrnuje Marschall. “Omezte setkávání s ex-partnerem, jak offline, tak online a dopřejte si pravděpodobně nejlepší hojení vašeho zlomeného srdce.”

Zdroje:

Kurzy

Finance

Kurzovní lístek: Exchange s.r.o.

EUR 25,690 25,790
USD 21,670 21,810
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma