Dnes je sobota 24. února 2024., Svátek má Matěj
Počasí dnes 8°C Zataženo

Články autora

Tiscali.cz

Magazín

Proč už Francouzky nenosí vysoké podpatky

Tiscali.cz 29. 1. 2024
Boty na vysokém podpatku, oblíbené mezi muži v předrevoluční Francii, teď ztrácejí v pařížských ulicích oblibu u žen. Kdysi všudypřítomné cvakání jehlových podpatků o dlažbu teď ustupuje tichu gumových podrážek
Zpravodajství

‚Evropského Oscara‘ získala režisérka Trietová za Anatomii pádu

Tiscali.cz 10. 12. 2023
Cenu Evropské filmové akademie (EFA) pro nejlepší film získalo drama Anatomie pádu francouzské režisérky Justine Trietové.
Recepty

Emoce, fair play a 12 setin vteřiny. Jak se stal z Jaroslava Slámečky vítěz prestižní kávové soutěže

Tiscali.cz 13. 11. 2023
V brněnském ABZAC se na přelomu září a října odehrálo drama, jaké jihomoravská metropole nepamatuje od dob sněžné bouře na radnici.
Magazín

Když svítí sluníčko, mají lidé tendenci jít do většího rizika

Tiscali.cz 6. 11. 2023
Asi nikoho nepřekvapí, že počasí může ovlivnit náladu. Ponuré zimní dny mohou vyvolávat smutek, zatímco mimořádně horké dny mohou v lidech probouzet pocit podrážděnost, zlost a vztek. Některé výzkumy však ukazují, že nečekaně pěkné počasí nám může zatemnit úsudek a probudit v nás přílišný optimismus.
Zpravodajství

Jiřina Bohdalová na divadelních prknech skončila

Tiscali.cz 6. 10. 2023
Herečka Jiřina Bohdalová v 92 letech ukončila své působení v divadle. Na facebooku to dnes uvedl herec a ředitel Divadla Na Jezerce Jan Hrušínský. Učinila tak podle něj na doporučení svého kardiologa.
Zpravodajství

Aktualizováno: Nobelovu cenu za mír dostala íránská bojovnice za práva žen Narges Mohammadíová

Tiscali.cz 6. 10. 2023
Letošní Nobelovu cenu za mír získala 51letá vězněná íránská aktivistka Narges Mohammadíová, která bojuje proti útlaku žen v Íránu a za dodržování lidských práv a svobodu pro všechny.
Zpravodajství

V EU dnes vstupuje v platnost tak zvaná Istanbulská úmluva

Tiscali.cz 1. 10. 2023
Dnes vstupuje v Evropské unii v platnost Istanbulská úmluva o ochraně žen. Jak v pátek upřesnil mluvčí Evropské komise Christian Wigand, znamená to, že úmluvou je od té doby vázaná EU jako celek, ale i jednotlivé členské státy. Česko přitom patří k menšině unijních zemí, které úmluvu dosud neratifikovaly. Podle dřívějšího prohlášení českého ministra pro evropské záležitosti Martina Dvořáka to znamená, že úmluva bude pro ČR závazná pouze ve věcech spadajících do pravomoci EU.
Magazín

Ultra zpracované potraviny zvyšují riziko infarktu a mrtvice. Ale které to vlastně jsou?

Tiscali.cz 29. 8. 2023
Průmyslově zpracované potraviny výrazně zvyšují riziko vysokého krevního tlaku, srdečních onemocnění, infarktu a mrtvice. Napsal to list The Guardian s odkazem na dvě na sobě nezávislé studie, které by podle expertů měly být varováním pro vlády po celém světě.

Kurzy

Finance

Kurzovní lístek: 13.2.2024 Exchange s.r.o.

EUR 25,150 25,290
USD 23,380 23,560
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma