Dnes je neděle 26. září 2021., Svátek má Andrea
Počasí dnes 11°C Polojasno

Síla enzymů versus nejen podzimní nemoci

Síla enzymů versus nejen podzimní nemoci
zdroj: Profimedia

“Posilování imunity u nás patří mezi celoroční aktivity. Syn totiž od malička trpí na záněty horních cest dýchacích, takže to ani jinak nejde,” popisuje maminka Soňa. “Samozřejmě nejhorší to je vždycky na podzim. Připadá mi, že jakmile se září přehoupne přes svoji první polovinu, začne synovi rýma, která končí zhruba v květnu. Mění barvy, občas se přidá kašel, ale v nějaké formě mu teče z nosu prakticky neustále.”

“O tom, jak u dětí posilovat imunitu jsem načetla spoustu literatury. Dbáme na vyváženou stravu, doma nemáme přetopeno, otužujeme se. Co to jde, tak jsme venku na čerstvém vzduchu, sportujeme. Přesto se ale každoročnímu rýmovému období neubráníme.”

Jak posílit imunitu?
K přirozenému posilování imunity u dětí je dobré přistupovat jako k té nejlepší prevenci před onemocněním. Pomohou vám v něm následující kroky:

  • Dbejte na vyváženou stravu s dostatkem ovoce a zeleniny, zařaďte do jídelníčku luštěniny, ryby a zdravé rostlinné oleje.
  • Otužujte se - děti zbytečně neoblékejte do mnoha vrstev oblečení, doma nemějte přetopeno, ani na podzim a v zimě se nevyhýbejte čerstvému vzduchu.
  • Dopřejte si dostatek pohybu - choďte s dětmi plavat, na procházky, přihlaste je na sportovní kroužky - ne nadarmo se říká “Sportem ku zdraví!”
  • Dbejte na dostatečný a kvalitní spánek.
  • Vyzkoušejte saunování - v severských zemích se saunují už i malá miminka.


Zkuste nosní konvičku
“Protože sama cvičím jógu, narazila jsem na výplachy nosní konvičkou. Po poradě s naším ORL lékařem a pěkným, názorným vysvětlením, jak konvičku používat, to syn zvládl už ve 3 letech. Samozřejmě s mou pomocí. Z dlouhodobého hlediska se jeho stav zlepšil a výplachy nám hodně pomohly, stále to ale nebylo ono.”

Používání nosní konvičky k výplachu horních cest dýchacích je osvědčená metoda. Funguje nejen jako prevence proti zánětu horních cest dýchacích, ale ulevit může i alergikům. Výplach se doporučuje dělat každý večer. Používá se k němu solný roztok s vlažnou vodou. Vnitřní výplach otužuje sliznice a zároveň “spláchne” potenciální škodlivé látky.

Lékař doporučil odstranění nosních mandlí
“Přes to všechno nás ve čtyřech letech neminulo odstranění nosních mandlí. Jeho hlavním důvodem bylo to, že u syna propukla Henoch-Schönleinova purpura - zánětlivé onemocnění cév, které vzniká po prodělání častých katarů horních cest dýchacích. Odstranění nosní mandle nám bylo doporučeno ORL lékařem a také revmatoložkou, která měla syna po ataku purpury pod dohledem.”

“Pobyt na dětské ORL klinice zvládl syn skvěle! Byl statečný a vše nesl moc dobře. Samozřejmě jsem byla hospitalizována s ním a každý den nás chodil navštěvovat tatínek. Hospitalizovali nás v pondělí, společně s další maminkou a její dcerkou. Dokonce nás společně ubytovali, a tak si děti mohly krátit chvíli v nemocnici hraním a my tím, že jsme si alespoň popovídaly. A samozřejmě jsme hodně mluvily o společném tématu - dětech a rýmě. A tady jsem poprvé slyšela název Wobenzym.”

wobe2 zdroj: Profimedia

Wobenzym a enzymy pro urychlení hojení
Wobenzym je lék, který obsahuje směs různých enzymů v konkrétním poměru. Enzymy jsou v lidském těle velmi důležité - podporují imunitu, startují obranyschopnost organismu, pomáhají s léčbou zánětů a urychlují hojení. Pro maminky se může stát velmi dobrým pomocníkem - ať už jako prevence při častém boji s dětskými nemocemi nebo třeba jako podpora rekonvalescence po císařském řezu. Pole působnosti Wobenzymu je tak velmi široké.

“Protože mám ve zvyku nevěřit úplně okamžitě všemu, rozhodla jsem se se na Wobenzym poptat ve svém okolí. A hlavně také naší lékařky, ke které jsme se šli za pár dní po operaci ukázat. Od ní jsem se dozvěděla, že sama osobní zkušenost s lékem nemá. Má ale zprostředkovanou zkušenost od maminek, které má s dětmi v kartotéce a Wobenzym vyzkoušely. Většinou s pozitivním účinkem a s pocitem, že se nemoci u dětí vrací méně.”

“Při brouzdání po internetu jsem také narazila na studii, která se věnovala přímo účinku tohoto enzymového léku na děti. A s velmi pozitivními účinky. A přesně tato studie mě přesvědčila k tomu, abychom Wobenzym vyzkoušeli.”

Testování Wobenzymu
Wobenzym testovali na 14 klinických pracovištích v České republice, kde sledovali jeho účinky na děti s opakujícími se katary horních cest dýchacích, angínami a nebo virovými infekcemi. Všem 346 dětem byl nasazen lék Wobenzym na podporu imunity. V průběhu roku po zahájení podpůrné léčby ubylo u těchto dětí potíží o 50 %. A navíc - o více než ⅔ kleslo případů, kdy musela být těmto dětem předepsána antibiotika.

“Naše rozhodnutí jsem samozřejmě konzultovala s pediatričkou. Přeci jen - Wobenzym není tak úplně levná záležitost a myslím, že ke zdravotnímu stavu syna má vždy co říct. Nebyla proti, ale zároveň nás upozorňovala na to, ať nečekáme zázraky. Jako podpoření imunity ale prý určitě nemůže ublížit. Doporučila nám také dávkování - 1 pilulka na 6 kg hmotnosti po dobu šesti týdnů. Podle toho jsme si už sami určili, jaké balení pro nás bude nejvýhodnější.”

Pravidelné užívání Wobenzymu
Balení Wobenzymu najdete v lékárnách s různým číselným označením. Právě konkrétní číslo udává počet tabletek v balení. Při jeho koupi počítejte s vyšší cenou a logikou čím vyšší balení, tím nižší cena za tabletku. Cena za 800 pilulek se běžně pohybuje kolem 2 500 Kč.

“Wobenzym začal syn brát v březnu, každý den 3 pilulky. Polykal je moc statečně! Horší už bylo dostat do něj dostatečné množství vody, lék se musí hodně zapíjet. Za těch 8 měsíců, které od té doby uběhly, měl syn jednou rýmu. Ani jednou teplotu, žádný kašel, nic takového. Od září ve školce chyběl 2 dny, protože byl objednaný na očkování. A nepřejeme si nic jiného, než aby to takto zůstalo!”

Zdroje:

Kurzy

Finance

Kurzovní lístek: 25.9.2021 Exchange s.r.o.

EUR 25,360 25,460
USD 21,610 21,750
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma