Poprvé! Jennifer Lopez roztančí Prahu

- Celebrity autor: Danica Klein

VIDEOKLIP. Hvězda latino popu Jennifer Lopezová vystoupí 26. října na svém vůbec prvním světovém turné v pražské O2 areně. Dvaačtyřicetiletá zpěvačka a herečka, která je v čele žebříčku nejvlivnějších celebrit zveřejněného americkým časopisem Forbes, své turné nazvala podle úspěšného singlu Dance Again.

Světové turné bude mít přes 60 zastávek. Začíná 14. června v Panama City, sedm zastávek je naplánováno v Jižní Americe, v 19 destinacích v USA a Kanadě zpěvačku na jevišti doprovodí Enrique Iglesias. Díky obrovskému zájmu fanoušků, kteří severoamerické koncerty vyprodali v průběhu pár hodin, se musela v několika městech přidávat další představení. Na podzim se turné přesune do Evropy a do Asie.

"Lopezová prožívá úžasné a prací nabité období. Loni vydala úspěšné album Love?, druhou sezonu vystupuje jako porotce v talentové soutěži American Idol a 18. května měl americkou premiéru její nejnovější film What to Expect When You're Expecting, který bude v Česku uveden pod názvem Jak porodit a nezbláznit se," uvedl mluvčí.

Jennifer Lynn Lopezová se narodila 24. července 1969 v newyorském Bronxu portorikánským rodičům. Má dvě sestry. Již jako čtyřletou ji matka přihlásila do hodin tance a v sedmi letech vystupovala na různých školních představeních. První výraznější filmová role ji potkala v dramatu Moje rodina (1995). Průlom přišel v roce 1997 s biografickým snímkem Selena, v němž si zahrála titulní roli zpěvačky Seleny Quintillany Perezové, kterou zabil fanoušek.

Psali jsme: Nejvlivnější celebritou je Jennifer Lopez. Na špici vystřídala divu Lady Gaga

Zahrála si pak hlavní ženské role ve filmech Zakázané ovoce (1998), Svatby podle Mary (2001) a Krásná pokojská (2002). Za účinkování ve snímku Policajtka (2001) inkasovala devět milionů dolarů a stala se nejlépe placenou latinskoamerickou herečkou.

Její pěvecký debut s názvem On the 6 vyšel v roce 1999. Album mělo obrovský úspěch a stalo se několikanásobně platinovým. V roce 2001, při vyhlašování cen MTV Europe Music Awards, obdržela titul nejlepší zpěvačka.

Tagy: koncert Česko Praha podzim

Zdroje: ČTK