Dnes je čtvrtek 25. února 2021., Svátek má Liliana
Počasí dnes 15°C Polojasno

Péče o rty: Stačí tři vteřiny pozornosti denně

Péče o rty: Stačí tři vteřiny pozornosti denně
Ilustrační snímek | zdroj: Profimedia.cz

Olupující se, drsné nebo popraskané rty? Víte, že stačí pouhé tři vteřiny denně, které rtům věnujete v koupelně, a budou za pár dnů jako sladké sametové jahody? Klíčem k úspěchu je totiž peeling a prokrvení v různých podobách. Pár vteřin tak dokáže rty ozdravit a vyléčit i z dlouhodobých problémů s osycháním nebo praskáním.

Peeling je navíc i dobrou prevencí před vznikem olupujících se drsných rtů – například v zimě nebo v horkém létě.

Péče o rty je zrádná tím, že u každého je míra "péče" jiná. Někdo nemusí celý život použít balzám na rty ani v mrazu a má stále rtíky jak maliny. Jiný si na péči vzpomene jen, když je venku vítr a mínus dvacet.

A jiný pro změnu používá balzámy a stejně trpí na vysušování rtů, nebo dokonce na bolestivé praskliny. Může se totiž přehnanou péčí dostat do stavu, kdy neustále uměle promašťovaná kůže rtů ztrácí přirozenou pružnost a ochranu, a stačí jí tak málo, aby znovu začala praskat.

Každý má míru citlivosti kůže rtů, a tedy požadavky na péči o ně, někde jinde. Jde o to najít kompromis!

Peeling budou každé rty milovat!

Můžete si samozřejmě koupit speciální peelingy na rty, ale vystačíte si dobře i s domácími zdroji. Důležitá je jedna zásada: tři vteřiny a dost! To rtíkům při pravidelné péči skutečně stačí.

Rty patří k nejjemnější kůži na našem těle a dlouhé obrušování (dokonce ani to, které praktikujeme na pleti v obličeji) jim rozhodně neprospívá. Každé místečko na rtech jednou až třikrát přejeďte peelingem, jemně, příliš netlačte – a je hotovo.

Nejznámější jsou cukrové peelingy, kdy můžete jemný krystalový cukr smíchat s některou ze zvolených ingrediencí: med, olivový olej, kokosový olej, mandlový olej, bambucké máslo, kakaové máslo, včelí vosk. Použít lze ale i rozehřívané balzámy na rty, které ještě lépe zanechají na rtech ochranný film. 

Káva a zubní kartáček: Rychlá řešení v koupelně!

A pokud nemáte po ruce koupený či vyráběný peeling, jemným pohlazením s prvky obroušení a prokrvení můžete rtům prospět i:

  • mletou kávou (kofein povzbudí prokrvení)
  • peelingem na obličej nebo tělovým peelingem, když ho zrovna toho dne budete používat
  • kartáčkem na zuby, kterým měkce přejeďte i rty
  • mořskou houbičkou namočenou ve vodě

A poté ošetřete balzámem. Hezky se vsákne a nějakou dobu by se rty už neměly extrémně vysušovat, jako se to stává, když namažete suché popraskané rty.

Sami nejlépe uvidíte, jak se rty stávají odolné a hebké, protože jsou prokrvené a vyživené zevnitř. Někomu pak časem postačí už jen jeden peeling týdně.

Zdroje:
Vlastní

Kurzy

Finance

Kurzovní lístek: Exchange s.r.o.

EUR 26,040 26,140
USD 21,340 21,480
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma