Dnes je úterý 26. ledna 2021., Svátek má Zora
Počasí dnes 1°C Občasné sněžení

Ikona světové módy, Jimmy Choo, zavítá do Prahy!

Ikona světové módy, Jimmy Choo, zavítá do Prahy!
Jimmy Choo | zdroj: Daily Telegraph

Praha bude mít v září tu čest přivítat výjimečného mistra svého oboru, pana Jimmy Choo. Přijede na pozvání pořadatelů módní akce Mercedes-Benz Prague Fashion Weekend 2013. A kdo je vlastně Jimmy Choo?

Narodil se v Malajsii, ale díky studiím v Londýně a následnému setkání s Tamarou Mellon, se navždy usadil právě v hlavním městě Anglie. Jeho původní jméno bylo Chow, ale paradoxně ne díky angličtině, jak si mnozí myslí, ale nýbrž díky chybě v rodném listě nosí jméno Choo. Jimmy svou první botu vyrobil již ve svých 11 letech pod dohledem svého otce, který ho v jeho talentu podporoval. Malajsie však tolik podporující již nebyla, a tak Jimmy Choo odjel studovat do Anglie, kde si začal přivydělávat v továrně na výrobu bot jako uklízeč. Vůně  lepidla a kůže mu prozatím stačily ke štěstí, ale logicky jeho ambice byly mnohem vyšší.

V roce 1986 si Jimmy Choo pronajal budovu bývalé nemocnice a odstartoval své první počiny. Ze začátku se snažil jen on sám prodat svůj um prostřednictvím PR. Setkával se s novináři, marketingovými odborníky a osobně jim první kousky ukazoval. Po dvou letech snažení docílil něčeho, co se jen tak někomu nepovedlo. V britském vydání Vogue se objevilo hned 8 stránek věnovaných právě jemu a jeho práci. V roce 1990 ho začala osobně podporovat i princezna Diana a tím se stalo jméno Jimmy Choo známé. Skutečný úspěch však přišel až v roce 1996, kdy se seznámil s Tamarou Mellon, tehdejší redaktorkou britského Vogue, která se věnovala striktně módním doplňkům.

Tamara okamžitě vytušila, že se zrodila hvězda, která dlouho nezhasne a veškerou energii vložila do založení firmy Jimmy Choo Ltd., kterou v roce 2011 opustila.

Pro Jimmyho byly a jsou boty uměním, které vyžaduje kreativitu a hlubokou myšlenku. To je i důvod, proč jeho boty jsou minimálně vyrobené z kůže. Kůže je pro tohoto návrháře materiálem představující jednoduchost a praktičnost, které se s kreativitou příliš neslučují. Krásu představují látky, satén, hedvábí, a proto většina bot značky Jimmy Choo byla vyrobena právě z těchto materiálů.

Mezi milovnice těchto unikátů patří například Katie Holmes nebo Beyoncé. A pokud toužíte po vlastním modelu, ani to není nemožné. Jimmy Choo se věnuje zákaznicím i osobně a společně s nimi vyrobí boty na míru a dle přání jejich budoucí majitelky. Například manželka slavného britského kuchaře Jamieho Olivera si nechala pro svůj svatební den vyrobit exkluzivní pár bot, který se nikdy neobjevil na nikom jiném.

Zdroje:
www.iconiq.cz

Kurzy

Finance

Kurzovní lístek: Exchange s.r.o.

EUR 26,120 26,200
USD 21,510 21,630
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma