Dnes je pátek 22. září 2023., Svátek má Darina
Počasí dnes 16°C Dešťové přeháňky

Články autora

Sebastian Kantor

Zdraví

Lékaři: Cukr je novým tabákem, je potřeba rázně zakročit

Sebastian Kantor 9. 1. 2014
Skupina lékařských odborníků stojících za kampaní Action on Sugar uvádí, že je nezbytné, aby potravinářské firmy snížily přidávání cukrů do jídla alespoň o 30 procent a pomohly tak odvrátit epidemii obezity. O kampani informuje dnešní vydání britského deníku The Times.
Kuriozity

Vánoce se opravdu blíží. Los se vydal sledovat automobil

Sebastian Kantor 29. 11. 2013
Motoristům v americkém státě Montana se minulý měsíc přihodila nevídaná věc. Los, kterého potkali cestou, se jich nejenže nebál, ale rozběhl se za jejich autem a část cesty je sledoval.
Vztahy

Studie: Sexu mezi páry ubývá, věnují se více počítači

Sebastian Kantor 29. 11. 2013
Lidé se dnes milují méně často než před deseti lety a souvisí to s moderními technologiemi, uvádí Britská studie sexuálního chování a životního stylu. Tématu se věnuje deník The Times.
Zdraví

Astma zhoršuje šance na otěhotnění

Sebastian Kantor 20. 11. 2013
Podle nového dánského výzkumu má astma výrazný negativní účinek na schopnost ženy přijít do jiného stavu. Tím spíše pokud se jedná o ženu přes třicet let, která trpí středně silným nebo silným a neléčeným astmatem. Na svých stránkách o tom informoval informační server dr.dk.
O dětech

Fyzická kondice dětí upadá, běhají pomaleji než jejich rodiče

Sebastian Kantor 20. 11. 2013
Fyzická kondice dnešních dětí je o poznání horší než ta, kterou měli v mládí jejich rodiče. Tyto výsledky vyplývají z nové studie zaměřující se na otázku fyzické zdatnosti lidské populace, o které na svých stránkách informovala BBC.
Kuriozity

Studie: Když muž kráčí se svou ženou, zpomalí. Když s mužem, zrychlí

Sebastian Kantor 8. 11. 2013
Podle vědců ze Seattle Pacific University muž zpomaluje chůzi, když doprovází svou ženu či přítelkyni, a naopak chodí nepřirozeně rychle, když jde s jiným mužem. O výzkumu informuje britský deník The Times.
O dětech

Dětem schází kontakt s přírodou, ukazuje nová studie

Sebastian Kantor 17. 10. 2013
Data získaná z tříletého projektu probíhajícího ve Velké Británii ukazují, že pouhých 21 % dětí ve věku mezi osmi a dvanácti lety má v současném světě vazbu k přírodě. Ostatní děti přírodní prostředí postrádají. Na svých stránkách o tom informovala BBC.
Zdraví

Týden pod stanem vrátí klid do vašeho spánku

Sebastian Kantor 8. 8. 2013
Nová studie poukazuje na pozitivní vliv času stráveného stanováním na spánkový režim. Již týden v přírodě pod stanem podle vědců dokáže vrátit správné nastavení našim biologickým hodinám. Na svých stránkách o tom informovala BBC.

Kurzy

Finance

Kurzovní lístek: 22.9.2023 Exchange s.r.o.

EUR 24,420 24,540
USD 22,900 23,080
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma