Dnes je úterý 27. července 2021., Svátek má Věroslav
Počasí dnes 27°C Dešťové přeháňky

Britským Portishead budou předskakovat Savages

Britským Portishead budou předskakovat Savages
Portishead | zdroj: tisková zpráva

Britská kapela Portishead si na svůj pražský koncert přiveze londýnskou kapelu Savages. Portishead a Savages vystoupí 19. června v rámci evropského turné v Tipsport Areně (HC Sparta) na Výstavišti v Holešovicích.

Savages vznikli v roce 2011 a první koncert měli jako předskokani British Sea Power. V březnu 2013 jim vyšla první studiová deska Silence Yourself. Kapela hraje temný a syrový postpunk připomínající rané Public Image Ltd nebo Joy Division.

Portishead fungují od roku 1991. U zrodu stáli zpěvačka Beth Gibbons s klávesistou a multiinstrumentalistou Geoffem Barrowem, který kapelu pojmenoval po pobřežním městečku kousek od Bristolu, kde vyrůstal.

V roce 1994 vydali Portishead debutové album Dummy, které se ve Velké Británii, i přes nechuť členů kapely k rozhovorům v médiích, setkalo až s nečekaným ohlasem – jak u posluchačů, tak i kritiků, kdy deska získala prestižní Mercury Music Prize. Krátce po jejím vydání se třetím oficiálním členem kapely stal kytarista Adrian Utley, který album koprodukoval a také hrál ve většině skladeb.

O tři roky později vyšlo druhé, eponymní, album. Od roku 1999 se kapela kapela hibernovala a její členové se zatím věnovali vlastním sólovým projektům a producentské práci. V roce 2005 se Portishead opět dali dohromady a poprvé po sedmi letech koncertovali v Bristol Academy na benefičním koncertě pro oběti tsunami v roce 2004. Třetí studiové album pod příznačným názvem Third vyšlo v dubnu 2008.

Zdroje:

Kurzy

Finance

Kurzovní lístek: Exchange s.r.o.

EUR 25,660 25,760
USD 21,650 21,790
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma