Dnes je čtvrtek 25. února 2021., Svátek má Liliana
Počasí dnes 15°C Polojasno

Zvažujete pořídit si nového mazlíčka? "Skinny" morče vás dostane

Zvažujete pořídit si nového mazlíčka? "Skinny" morče vás dostane
Skinny morče | zdroj: Lucie Hyblerová

V dnešní době není žádnou raritou mít domácího mazlíčka. Dovolit si ho může snad každá obyčejná rodina. Stačí si jen vybrat - pejsek, kočka, andulka, králík a spousta dalších možností z nepřeberných druhů z řad živočišné říše. Velkou překážkou pro pořízení domácích mazlíků může být ale nedostatek prostoru nebo také alergie. Oba tyto problémy mají snadné řešení! Pořiďte si bezsrsté tzv. skinny morče!

Skinny morčata získala své jméno podle svého nejvýraznějšího rysu; jsou totiž bezsrstá. Nebo přinejmenším takřka bezsrstá; obvykle mívají tvrdé kudrnaté chlupy na hlavě a končetinách. Tato "srst" se však významně liší od klasické krátké či dlouhé srsti obyčejných morčat nejen svým vzhledem, ale především povahou; narozdíl od běžných morčat nejsou skinny původci alergie. Pokud tedy chcete morče, ale jste alergik, jsou pro Vás skinny optimální volbou.

Na své skinny morče si nějakou dobu počkáte

Ač se jejich obliba stále zvyšuje, zůstávají skinny morčata "nedostatkovým zbožím", zejména pak v Česku; většina českých chovatelů skinny si na mláďata vede pořadník a zájemci pak čekají na vytoužená morčátka měsíce. Důvodem je fakt, že tato bezsrstá morčata byla do Evropy zavezena za účelem chovu teprve koncem dvacátého století a do širšího povědomí veřejnosti se dostávají až nyní. Obstarat si čistokrevné skinny se tak stává záležitostí nejen komplikovanou, ale pro jejich vzácnost také poměrně drahou; toto roztomilé zvířátko Vás podle barvy (respektive poptávky po dané barvě), čekací lhůty a pohlaví přijde na patnáct set až zhruba tři tisíce korun.

Skinny morče Skinny morče | zdroj: Lucie Hyblerová

Proč skinny a ne obyčejné morče?

Z porovnání s klasickým chlupatým morčetem vyplývá několik významných výhod pro skinny - tato bezsrstá morčata jsou ideální pro alergiky, déle žijí a jsou obvykle vhodnější po stránce čistoty rodokmenu; jsou to zvířata inteligentní, komunikativní, většinou považována za krásná, velmi snadno ochočitelná a přátelská; na druhou stranu jim však na atraktivitě může ubírat jejich nedostupnost a vyšší cena.

Tak jak jste se rozhodli? Pořídíte si i vy skinny morče domů a rozšíříte si svou domácnost o dalšího člena rodiny?

Zdroje:
morcata-cavia.webgarden.name

Kurzy

Finance

Kurzovní lístek: Exchange s.r.o.

EUR 26,080 26,160
USD 21,320 21,460
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma