Zpěvačka Shania Twainová si splnila americký sen

- Ženy autor: red

Osud kanadské countryové zpěvačky Shanii Twainové, která letos oslavila 45. narozeniny, je klasickým příběhem o chudé dívce, která ke štěstí přišla. Její rodiče se rozešli záhy poté, co se narodila. Jako druhá z pěti dětí vyrůstala v malém městečku na severu Kanady.

Placeholder

Placeholder,zdroj: Archiv

Její nevlastní otec byl příslušníkem místního indiánského kmene a mimo jiné ji učil, jak zacházet v lese se sekyrou a motorovou pilou. Pomáhala mu totiž v létě při práci. Do skromného rodinného rozpočtu přispívala odmala i zpíváním po místních klubech a barech. Když jí bylo pouhých 21 let, její rodiče tragicky zahynuli při dopravní nehodě. Shania se rázem musela postarat o tři mladší sourozence.

Naštěstí měla velkou vůli i talent. Po tříletém vystupování v Ontariu přišla v roce 1993 na řadu první nabídka na natočení sólové desky. Eilleen Regina Edwardsová ji vydala již pod svým uměleckým jménem Shania Twainová, které přijala na památku svého adoptivního otce. Světový průlom jí pak přinesla spolupráce s producentem a budoucím manželem Robertem Langem.

Společně vydali úspěšná alba The Woman in Me, Come on Over a Up!. S Langem se Twainová, která pravidelně figuruje i v anketách o nejkrásnější ženu planety, rozešla před dvěma lety. Mají devítiletého syna Eju.

Zdroje: ČTK