Zpěvačka Lauryn Hill jde do vězení pro krácení daní

- Celebrity autor: Danica Klein

Americká hiphopová zpěvačka Lauryn Hillová dostala tříměsíční trest vězení za daňový únik. Soud jí v pondělí zároveň udělil pokutu 60.000 dolarů (téměř 1,2 milionu korun). Americkou federální pokladnu podle soudce připravila na daních o více než dvacetinásobek této částky. 

Lauryn Hill

Lauryn Hill,zdroj: nydailynews.com

Osminásobná držitelka ceny Grammy se loni přiznala k tomu, že v letech 2005 až 2007 nezaplatila daně ve výši přes milion dolarů. Zpěvačce hrozily až tři roky vězení. Podle svého právníka však den před vyřčením očekávaného verdiktu soudu v Newarku ve státě New Jersey uhradila více než čtvrtinu této částky. Vedle pobytu za mřížemi a pokuty ji soudce vyměřil také tři měsíce domácího vězení. 

Hillová před soudem uvedla, že daně platit chtěla, ve složitém období však toho nebyla finančně schopna. "Potřebovala jsem být schopná vydělávat, abych mohla platit své daně, aniž bych ohrozila zdraví a zázemí svých dětí, a to mi bylo odepřeno," prohlásila matka pěti dětí v narážce na zmíněné období daňových úniků, v němž se hudebně odmlčela. Kdo jí možnost vydělávat odepřel, nesdělila. 

Splácet dlužnou částku chtěla prý bývalá členka kapely Fugees již loni, neboť očekávala příjmy ze smlouvy na nové album, to se jí však v termínu nepodařilo dokončit. Svůj první singl za dlouhá léta zveřejnila sedmatřicetiletá zpěvačka na iTunes v pátek. 

Tagy: vězení americká zpěvačka krácení daně

Zdroje: ČTK