Zapomnětlivá tenistka aneb jak Benešová dostala k narozeninám čepice

- Kuriozity autor: Danica Klein

Z netradičních dárků se radovala tenistka Iveta Benešová, která před utkáním 1. kola Fed Cupu s Německem oslavila 29. narozeniny. Od týmu ve Stuttgartu dostala dvě zimní čepice a plyšového psa.

Zimní čepici prý k narozeninám dostala poprvé v životě. Pokrývka hlavy byla překvapením i nutností. Rodačka z Mostu doma čepici zapomněla a v mrazivých dnech se více než hodí.

Ze dvou béžových čepic může Benešová minimálně jednu nosit. "Stylová asi není, ale do koše taky ne," řekla. Druhou nejspíše neužije. "Je jak pro miminko," smála se Barbora Záhlavová-Strýcová, deblová partnerka Benešové.

Původně si Benešová čepici půjčila od Záhlavové-Strýcové. Jenomže tu někde ztratila. "Ale Bára ji našla," řekla Benešová. "Ještě si ji (Iveta) ani nedala na hlavu a už ji ztratila, ale všechno jsem zase zachránila," vtipkovala Záhlavová-Strýcová.

Benešová by mohla dostat ještě jeden dárek. Tím by byla nominace na pozici dvojky do dvouher proti Němkám. "Myslím, že by mě to potěšilo," řekla tenistka, která hrála fedcupovou dvouhru naposledy před třemi lety.

Tagy: narozeniny darek

Zdroje: ČTK