Dnes je pondělí 26. září 2022., Svátek má Andrea
Počasí dnes 16°C Dešťové přeháňky

Zahrada jako celek

Zahrada jako celek
Placeholder | zdroj: tisková zpráva

Funkce zahrady se za poslední roky významně změnila. V dřívějších dobách plnila zahrada především ochrannou funkci. Následovalo využití užitkové a dnes plní funkci zásadně sociální, estetickou a současně je jakýmsi ukazatelem charakteru člověka. Doba, kdy jsme měli na zahrádce záhonky se salátem, hráškem a okurkami, je nenávratně pryč.

Je to způsobeno především dostatečným množstvím potravin v obchodních řetězcích, které jsou dostupné snadno a bez našeho aktivního přičinění. Na zahradu si chodíme především odpočinout a odreagovat se. Již na zahrádkách tolik nepracujeme, ale spíše relaxujeme a užíváme si náš kousek přírody. K pěstování se dnes uchylujeme jen velmi omezeně, přičemž nejčastější formou jsou zahrádky bylinkové (tymián, oregáno, bazalka a podobně).

Zahrada je ovšem neustále se měnící celek. Vyžaduje určitou pozornost. Čím lépe se o zahradu staráme, tím více se nám odvděčí svou krásou, barvou a vůní. Doba, kdy jsme si sami udržovali zahradu a často si nevěděli rady, je naštěstí pryč. V dnešní době existuje celá řada zahradnických firem, které Vaší zahradě poskytnou potřebnou péči. Všechno samozřejmě záleží na penězích. V západní Evropě jsou zahradnické firmy specializované jen na určitý druh činnosti, což je značně výhodné. I u nás existují samozřejmě výjimky, které potvrzují pravidlo. Všimněte si například firemních areálů. Víte, jak poznat úspěšnou firmu? Podívejte se na okolí budovy. Úspěšné firmy se vyznačují profesionálně udržovanou zelení, která budovu reprezentuje. Jak už jsem jednou uvedl, vše je o penězích. To ovšem neznamená, že taková realizace a údržba musí být drahá. Na trhu se vyskytuje spousta okouzlujících a zajímavých rostlin, které mnohdy předčí drahou flóru.

Jak si správně zvolit společnost, která poskytne vaší zahradě to nejlepší? Nejsnadnější cestou je jistě internet. V tuto chvíli máte možnost vyzkoušet služby zahradnické firmy za neopakovatelně nízkou cenu přímo přes slevový portál www.mydeals.cz. Z původních 3000 kč byla částka snížena na 1499 kč. Kompletní oživení Vašeho trávníku do cca 500 metrů, provzdušnění a frézování vertikutátorem, hnojení, odplevení, dosetí volných ploch a odvezení odpadu. Více informací naleznete přímo zde.

Mydeals květiny zdroj: tisková zpráva

Všeobecná rada neexistuje, ale mohu vám poradit, jak se vyvarovat těch méně kvalitních firem. Důležitým faktorem je komunikace s vybraným podnikem. Za správný zákaznický servis nejčastěji zodpovídá přímo majitel. Já osobně se snažím s každým zákazníkem co nejdříve sejít, abychom mohli projednat klientova přání a představy, případně řešit vzniklé potíže. Nebojte se firmu oslovit i s malým projektem. Každý zákazník je důležitý. Dalším podstatným ukazatelem je celková reprezentace. Člověk, který se bude starat o vaši zahradu, by měl být solidní, slušně oblečený, měl by přijet v dodávce, ve které uchovává nářadí a kde je místo na odpad. Dále musí používat kvalitní nářadí a samozřejmě s vámi komunikovat. Měl by být inovativní v řešení potíží na vašem pozemku a také by měl být schopen vám dostatečně poradit. Poslední dobou se často setkáváme s firmami, které jsou zaměřeny na realizaci zahrady, ale údržbu již neposkytují. Takovým je však lepší se vyvarovat. Firma, která realizovala projekt má již určitý záměr s údržbou do budoucna. Proto je lepší si hned na začátku spolupráce dojednat kritéria, která vám budou vyhovovat i pro případnou dlouhodobější spolupráci.  Údržba vaší zahrady je nedílnou součástí požitku z ní. Nebojte se pozvat si profesionály, kteří vědí co a jak. Znají většinu rostlin a postup o jejich péči. Přeji Vám jen příjemné zkušenosti se zahradnickými firmami!

Obrázek zdroj: tisková zpráva

Kurzy

Finance

Kurzovní lístek: 26.9.2022 Exchange s.r.o.

EUR 24,600 24,720
USD 25,390 25,570
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma