Dnes je úterý 11. května 2021., Svátek má Svatava
Počasí dnes 28°C Polojasno

Vyjet, či nevyjet do zahraničí bez vašeho přítele?

Vyjet, či nevyjet do zahraničí bez vašeho přítele?
Loučení není lehké | zdroj: ThinkStock

Občas se v životě naskytne nabídka, která se neodmítá. Například několikaměsíční pobyt v zahraničí, přičemž váš přítel by zůstal doma sám.

Je opravdu nutné promluvit si s přítelem, jak tuto životní nabídku vidí on sám. Pokud vás požene kupředu, tím lépe. Budete mít snazší rozhodování. Je-li na vás partner příliš závislý, nebude vás chtít spustit z očí. Ale pokud je to správný partner, podpoří vás v jakémkoli rozhodnutí.

Vztah vs. práce

Každý si musí rozmyslet, zda bude riskovat vztah, nebo zda půjde za svými sny. Sny jsou důležité, ale bez lásky se přeci také žít nedá. Pokud jste ale pryč jen na dva tři měsíce, zvládnout se to dá. Existují různé sociální sítě, přes které můžete mluvit „face to face“. Pak vám připadá, jako byste byli doma a žádná změna nenastala.

I když jste pryč, snažte se vztah si udržet.
I když jste pryč, snažte se vztah si udržet.

Dohodněte si pravidla

Nejlepší je domluvit se na podmínkách pobytu v zahraničí, stejně tak jako na podmínkách doma. Sjednejte si třeba čas, kdy si budete pravidelně volat přes sociální sítě. Je také důležité naplánovat si aktivitu, na kterou se budete těšit, až se vrátíte. Zaplaťte si třeba menší dovolenou. Budete tak mít jistotu, že na vás partner doma počká, a budete mít oba motivaci pro udržení vztahu.

Na závěr

Je velice těžké nechávat partnera doma, zatímco vy jste jinde. Bude to zkouška vašeho vztahu, a pokud těch pár měsíců ustojíte, budete vědět, že máte vedle sebe toho pravého!

AUTOR: Vendula Pospíšilová

Zdroje:

Kurzy

Finance

Kurzovní lístek: Exchange s.r.o.

EUR 25,570 25,670
USD 21,000 21,140
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma