Dnes je pátek 12. prosince 2025., Svátek má Simona
Počasí dnes -1°C Mlha

Vychází poslední singl Amy Winehouse, který nazpívala čtyři měsíce před smrtí

13. 9. 2011 – 10:10 | Celebrity | Danica Klein |Diskuze:

Vychází poslední singl Amy Winehouse, který nazpívala čtyři měsíce před smrtí
zdroj: Profimedia

Poslední nahrávka nedávno zesnulé britské zpěvačky Amy Winehouseové vyjde ve středu jako singl na internetu. Jde o duet s pětaosmdesátiletou americkou legendou popového a jazzového zpěvu Tonym Bennettem, s nímž Winehouseová v londýnských Abbey Road Studios nazpívala jeden z nejčastěji interpretovaných jazzových standardů Body and Soul.

Nahrávka vznikla podle společnosti Sony Music letos v březnu, tedy zhruba čtyři měsíce před nečekanou a dosud nevyjasněnou smrtí zpěvačky, která by se právě ve středu dožila 28 let.

Esence jediněčného umění

Singl bude k dostání ve všech internetových obchodech. Výtěžek z jeho prodeje získá nadace Amy Winehouse Foundation, kterou založil otec zpěvačky a která má pomáhat lidem závislým na návykových látkách. Amy Winehouseová mezi ně patřila.

"Prožili jsme spolu ve studiu nádherné chvíle a já vím, že Amy byla s nahrávkami velmi spokojená," vzpomíná Bennett. "Byla prostě velkolepá a nahrávky perfektně zachytily esenci jejího jedinečného umění. Byla požehnána opravdu vzácným talentem," prohlásil Bennett.

Píseň Body and Soul je jen jednou z položek na chystaném Bennettově albu "Duets II", které vyjde v pátek. Další duety si Bennett vystřihl s Lady Gaga, Norah Jonesovou, Michaelem Bublém, Mariah Careyovou, Williem Nelsonem a Andreou Bocellim.

Zdroje:

Předchozí článek

Zármutek nad ztrátou kamarádů: Bude to smutná sezona, říká Rolinek

Následující článek

Polští volejbalisté mají za sebou sladkou prohru se Slováky

Nejnovější články