Věra Špinarová vyprodala Lucernu

- Celebrity autor: Danica Klein

Věra Špinarová svým vystoupením v pražské Lucerně nahradila zaplněnému sálu zrušený koncert, který se měl na stejném místě konat 7. prosince. Populární interpretka, která původní termín odřekla kvůli onemocnění, nadšenému publiku zazpívala své největší hity včetně několika generacemi oblíbené skladby Jednoho dne se vrátíš z filmu Tenkrát na západě.

Rodačka z Pohořelic u Brna, která je po celý život spojena s ostravskou hudební scénou, své energické vystoupení zahájila svými známými skladbami, jako jsou Kosmická láska z repertoáru americké skupiny Blondie nebo Měj mě rád. Dobře naladěná Špinarová od začátku své show komunikovala s diváky i doprovodnou skupinou Adama Pavlíka, svého syna a manažera v jedné osobě. Žertovala například na téma, že má "barák plný chlapů, ale jsou to zednici, tesaři a topenář". S velkým ohlasem se setkala například píseň A já tě závidím.

"Tuhle skladbu zpívám úplně nejraději, je to jeden z prvním textů, který pro mě napsal Pavel Vrba," vzpomenula svého loni zesnulého spolupracovníka temperamentní zpěvačka, které i přes malou postavu při rychlých písních jako Meteor lásky bylo plné jeviště.

Během večera zpěvačka, která 22. prosince oslavila šedesátiny, přivítala na jevišti i své hosty, mezi kterými byli hudebník Petr Bende a zpěvačka Markéta Konvičková. "Ona a třeba Ewa Farna jsou mladé holky, které toho mají ještě hodně před sebou," míní Špinarová.

Majitelka charakteristického chraplavého hlasu

V závěru koncertu zazněly další hity, které se objevily v listopadu na třídesková kompilaci s názvem Jednoho dne se vrátíš, která mapuje největší hity Špinarové z let 1970 až 2010. Davy lidí pod pódiem si společně se Špinarovou zazpívali například skladby Raketou na Mars, Bílá Jawa 250 nebo Fernando. "Těším se na vás příští rok," rozloučila se s příznivci v Praze Špinarová, která nehodlá končit se svou kariérou.

Majitelka charakteristického chraplavého hlasu má za sebou velmi úspěšné období. S velkým ohlasem se setkalo její předloňské turné s názvem Nadoraz 2010, které absolvovala od února do dubna v 17 městech v České republice a na Slovensku. V šuplíku už má prý připravených několik věcí na nové album.

Své první album s názvem Andromeda vydala Špinarová v roce 1972. Výběr hitů To nejlepší z roku 2004 získal za prodej platinovou desku.

Psali jsme: Věra Špinarová, nenápadná stálice české populární hudby

Tagy: koncert Lucerna

Zdroje: ČTK