Václav Neckář vyráží na turné

- Celebrity autor: Danica Klein

VIDEOKLIP. Zpěvák Václav Neckář dnes v pražském Švandově divadle zahájí speciální turné ke albu Dobrý časy, které je už třetí týden nejprodávanější nahrávkou v České republice. Pouze na čtyřech koncertech Neckář vystoupí s tvůrci úspěšného alba Jaromírem Švejdíkem, Dušanem Neuwerthem a dalšími hudebníky, kteří se podíleli na jeho natáčení.

Druhé vystoupení se ve Švandově divadle uskuteční 28. května, 5. června Neckář zazpívá v brněnském klubu Fléda a o den později v Moravském divadle v Olomouci. Album Dobrý časy s hitem Půlnoční, který se na vyhlášení Cen Anděl 2011 stal vítězem v kategoriích Skladba a Videoklip roku, vyšlo na konci dubna.

nitz, společné jsou aranže. Nahrávka, mix a produkce byla naopak v rukou Neuwertha. Ve studiu s vokály pomohl Neckářův bratr Jan. Na desce je mimo jiné duet Na Rafandě s Lenkou Dusilovou, který se v těchto dnech stal rádiovým hitem.

Čtěte také: Tuzemskou hitparádu vede Neckář, Klus v ní má tři alba

Neckář prostřednictvím hitu Půlnoční ze soundtracku k filmu Alois Nebel v loňském roce zažil nečekaný návrat na hudební scénu. Se skupinou Bacily, z jejíž původní sestavy v ní působí Jan Neckář a Ota Petřina a která slaví 40 let od svého vzniku, vystoupí i na řadě letních festivalů. Přitom Neckáře v roce 2002 postihla mozková mrtvice, na scénu se vrátil po roční rekonvalescenci.

Tagy: turné Praha

Zdroje: ČTK