Vachler by Českého lva prodal za 25 milionů

- Celebrity autor: Danica Klein

Producent udělování výročních cen Český lev Petr Vachler, který tato ocenění založil, by se této značky vzdal za 25 milionů korun. Uvedl to deník MF Dnes s tím, že vyvrcholila roztržka mezi Vachlerem a Českou filmovou a televizní akademií (ČFTA), která ocenění udílí. Po úterním setkání dostalo prezidium ČFTA mandát k jednání o licencování značky či odkupu.

Petr Vachler s Českým lvem

Petr Vachler s Českým lvem,zdroj: Profimedia.cz

Podle deníku je ve hře i možnost, že by Vachler licenci pronajímal za jeden až dva a půl milionu korun ročně. Vachler jako ředitel ČFTA údajně přiznal, že si dal v posledních týdnech zaregistrovat i značky filmové a televizní akademie. 

Filmařům vadí, že se z nich stává rukojmí reklam, jež Vachler dojedná. Vše by chtěli uzavřít do konce června. Podle předsedy správní rady ČFTA a člena prezídia Jiřího Bartošky je tu i možnost, že by Vachler dál České lvy produkoval, ale o tvůrcích večera rozhodovala akademie. Nevyloučil ani variantu vzniku nových cen. 

Letos se Čeští lvi udělovali podvacáté. Akademici Vachlerovo pojetí dlouhodobě kritizují. Právě jeho společnost VAC - Vachler Art Company však po celou dobu zajišťovala na ceny i provoz akademie finance a byla producentem nominačního a finálového večera. Ředitel České televize Petr Dvořák by prý přenos "zbytečného nominačního večera" zrušil.

Tagy: Český lev Vachler Art Company ČFTA

Zdroje: ČTK