Dnes je úterý 19. ledna 2021., Svátek má Doubravka
Počasí dnes -13°C Občasné sněžení

UNICEF TOUR: Skvělou atmosféru v Ústí nad Labem navodilo i vystoupení zpěváka Davida Deyla

UNICEF TOUR: Skvělou atmosféru v Ústí nad Labem navodilo i vystoupení zpěváka Davida Deyla
zdroj: Archiv

Ve středu 26. ledna se v Café Alibi v samotném centru Ústí nad Labem konala beseda pro veřejnost v rámci projektu UNICEF Tour. „Všichni nás od besedy v Ústí zrazovali, protože tady prý lidé večer nikam nechodí. O to víc si cením toho, že na besedu přišlo víc než sto lidí – a opozdilci dokonce vydrželi celou dobu stát,“ uvedla Pavla Gomba, ředitelka českého UNICEF.

Besedu svou osobní účastí podpořila mj. Markéta Fialová, moderátorka Televizních novin TV Nova, která o projektu řekla: „Každá nabídka pomoci dobré věci stojí za zvážení. Ta od UNICEF ale patří mezi ty, které se prostě neodmítají. UNICEF je pro mne známkou důvěryhodnosti a profesionality, jsem ráda, že se mohu podílet na tomto projektu.“

Všichni účastníci měli možnost vyzkoušet věci, které UNICEF v terénu používá pro záchranu dětských životů. Asi největší pozornost vzbudilo měřítko, kterým se zjišťuje, zda je dítě podvyživené. Podvýživa se u nikoho z přítomných naštěstí neprojevila, přesto měli všichni možnost ochutnat terapeutickou výživu, která se v takových případech dětem nasazuje – podle některých z těch, kteří výživu statečně ochutnali, se její chuť podobá nutelle.

Besedou provázel Pavel Svoboda, moderátor Snídaně s Novou, který si na místě také vyzkoušel předměty, které pomáhají v krizových oblastech a rozvojových zemích. Asi nejvíc ho zaujal fotbalový míč, který UNICEF používá hlavně pro děti v uprchlických táborech a v krizových situacích.

A protože součástí projektu je také soutěž o večeři s vyslanci UNICEF, účastníci besedy si hned vyzkoušeli vyplnění soutěžních otázek. Šťastnou výherkyní večeře s Patrikem Eliášem se stala Pavla Jelinková. Gratulujeme a těšíme se na viděnou už ve středu 23. února v Pardubicích na závěrečné části UNICEF Tour.

Více informací zde.

Kurzy

Finance

Kurzovní lístek: Exchange s.r.o.

EUR 26,150 26,230
USD 21,590 21,710
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma