The Rasmus dorazí v listopadu do Prahy

- Celebrity autor: Danica Klein

VIDEOKLIP. Populární finská skupina The Rasmus potvrdila svůj koncert v Praze, který se uskuteční 29. listopadu v klubu MeetFactory. Na vystoupení v rámci evropského turné zazní skladby z nového alba nazvaného jednoduše The Rasmus. Jméno předkapely zatím nebylo oznámeno, informoval za pořadatele Tomáš Karlík.

"Fanoušci se mohou těšit nejen na čerstvý materiál z nové desky, ale také na osvědčené hity jako jsou například No Fear, In The Shadows, First Day Of My Life nebo Liquid," uvedl Karlík. Vstupenky jsou k dispozici ve všech běžných předprodejích. Více informací se nachází na webových stránkách www.veil.cz.

Temně popovou hudbu The Rasmus si čeští fanoušci mohli vychutnat již několikrát. Naposledy zde skupina v čele se zpěvákem Laurim Ylönenem vystoupila před třemi lety. Koncert byl vrcholem závěrečného dne festivalu Open Air Music Fest v obci Přeštěnice u Milevska. The Rasmus představili zejména album Black Roses, zahráli však i své starší hity.

Ve stejném roce The Rasmus vystoupili ve sportovní hale Folimanka v Praze, kam byl koncert kvůli velkému zájmu přesunut z Lucerna Music Baru. V roce 2006 bylo vystoupení The Rasmus jedním z vrcholů festivalu Love Planet na pražském Výstavišti.

Kapela oficiálně vznikla v roce 1994 a koncem roku 1995 vydala své první album Peep. Zlom v kariéře skupiny nastal v roce 2003, kdy vydala desku Dead Letters. Singl In the Shadows z této desky se stal nejhranější skladbou léta, vznikly k němu tři videoklipy. The Rasmus absolvovali turné po Evropě a zařadili se mezi uznávané rockové hvězdy.

Tagy: koncert Praha kapela listopad

Zdroje: ČTK