Tarantinův Nespoutaný Django si získal srdce českých diváků

VIDEO - Kultura autor: Danica Klein

Jižanské drama z období před vypuknutím občanské války s názvem Nespoutaný Django z dílny kultovního režiséra Quentina Tarantina obsadilo vzápětí po premiéře čelo víkendového žebříčku návštěvnosti českých kin. Zhlédlo ho 36.672 diváků, kteří v pokladnách nechali 5,4 milionu korun. Fanoušci na filmovém serveru scfd.cz této podívané udělili 90 procent ze sta. 

Nespoutaný Django

Nespoutaný Django,zdroj: gosanangelo.com

Na druhém místě se tak po pěti týdnech ocitl první díl filmu Hobit s podtitulem Neočekávaná cesta. Na kontě už má 580.000 diváků a tržby ve výši 89 milionů korun. 

Třetí skončil podle informací Unie filmových distributorů britský muzikál Bídníci s návštěvností 11.175 lidí. Za ním je s 5000 víkendovými diváky španělský animovaný film Snížek, bílý kožíšek a také americký snímek Pí a jeho život, který zhlédlo 3995 diváků. 


První domácí film je v tabulce víkendové návštěvnosti osmý - jde o 3D přepis divadelní verze muzikálu Carmen režiséra Františka Antonína Brabce z jeviště Hudebního divadla Karlín s Lucií Bílou v titulní roli. Přilákal necelé 3000 zájemců. 


Žebříček je sestavován z údajů, které Unii filmových distributorů poskytují provozovatelé 160 největších kin v ČR. Roční výsledky této skupiny tvoří zhruba 85 procent celkové bilance všech českých kin. Pro pořadí jsou rozhodující tržby, ne počet diváků.

Tagy: kino

Zdroje: ČTK