Světoznámá diva Lara Fabian vystoupí poprvé v Praze

- Celebrity autor: Danica Klein

Zpěvačka Lara Fabianová vystoupí 12. března příštího roku v Praze. Její první koncert v České republice se uskuteční v Obecním domě. Omezená kapacita sálu umožní prodej pouze 1400 vstupenek.

Vystoupení je součástí velkého evropského turné jednačtyřicetileté zpěvačky belgicko-italského původu, která se v roce 1994 stala kanadskou občankou a momentálně žije převážně v Montrealu, informovala Nikol Poselová.

"Je nám ctí přivézt českým divákům světově známou divu, která zpívá převážně francouzsky, a přitom si vydobyla popularitu i v jiných zemích světa," uvedl organizátor koncertu Jiří Pokorný z pořadatelské agentury Fuel.

Fabianová patří podle hudebních publicistů vzhledem ke svému velkému hlasovému rozsahu mezi nejlepší frankofonní zpěvačky současnosti. Mezi její pěvecké úspěchy se řadí duety s Philem Collinsem, Céline Dionovou nebo titulní písně nazpívané k filmům amerického režiséra Stevena Spielberga. K jejím největším hitům patří skladba Je suis malade od Sergeho Lamy, kterou v Česku pod názvem To mám tak ráda proslavila Marie Rottrová.

Zpěvačka, jejíž křestní jméno Lara je inspirováno úvodní melodií filmu Doktor Živago, už ve velmi raném věku brala hodiny klavíru. V osmi letech začala navštěvovat Královskou konzervatoř v Bruselu. Během deseti let studií na konzervatoři psala a upravovala své vlastní písně, které jsou do značné míry ovlivněny klasickým zpěvem a hudební teorií.

Tagy: koncert Praha

Zdroje: ČTK