Dnes je středa 6. července 2022.
Počasí dnes 16°C Dešťové přeháňky

Studentská Thálie: Impuls a příležitost pro talentované studenty

Studentská Thálie: Impuls a příležitost pro talentované studenty
Studentská Thálie 2013 | zdroj: http://studentskathalie.cz/

Studentská Thálie je prestižní soutěžní přehlídkou středoškolské autorské tvorby, realizovanou ve dvou sekcích, v Autorském tvaru a Autorském počinu. Pro obě sekce je letos vyhlášeno téma: „Jako poprvé.“ Do pilotního ročníku Studentské Thálie se přihlásili studenti nebo herecké soubory neuměleckých i uměleckých pražských středních škol. Autorské tvary i počiny hodnotí porota, složená z profesních odborníků a studentů dotyčných oborů.

Motivací a výsledkem tvůrčího úsilí zúčastněných je finálový den na Nové scéně ND v Praze, spojený s předáním Cen Studentské Thálie a s prezentací vybraných tvarů a počinů, včetně divadelního, hudebního, tanečního a výtvarného doprovodného programu, na němž spolupracují také neziskové organizace Máme otevřeno?, o.s. a Domov pro osoby se zdravotním postižením Sulická s Divadlem MIMO MÍSU.

Finále na Nové scéně

Divadelní přehlídka s vyhlášením soutěže autorské tvorby a interpretace různých divadelních žánrů je zároveň setkáním významných osobností kulturního života s mladými talentovanými tvůrci a interprety. Soutěžní a doprovodný program startuje v 15 hod., slavnostní vyhlášení soutěže v 20,10 hod. Předání Cen Studentské Thálie proběhne za účasti primátora doc. MUDr. Bohuslava Svobody, CSc., prezidenta Herecké asociace MgA. Jiřího Hromady, předsedy Klubu pražských spisovatelů Lubomíra Brožka, odborné poroty a dramatika, textaře a hudebníka Ondřeje Ládka alias Xindla X.

Ceny Studentské Thálie  

Studentská nominace z Divadla Na Prádle 28. února 2013 umožní postoupit do finále na Novou scénu ještě jednomu souboru. Celkem je vybráno sedm Autorských tvarů, které jejich interpreti a soubory odehrají na jevišti Nové scény ND v Praze 4. března 2013. Odborná porota udělí Ceny Studentské Thálie za autorský tvar i autorský počin, MgA. Jiří Hromada, prezident Herecké asociace, udělí Cenu prezidenta Herecké asociace. Během slavnosti předáme rovněž Cenu Divsalónu. /Divsalón = autorské kabaretní večery mladých talentů v Divadle Kampa, pozn.red./

Studentská Thálie je impulsem a příležitostí pro talentované studenty, které chce inspirovat i během školního roku, klade si za cíl vytvoření neformálního okruhu mladých autorů a jejich podpory motivace k původním autorským tvarům a počinům. Studentská Thálie napomáhá tvůrčím kontaktům studentských týmů s divadly a médii (Nová scéna ND, Divadlo Na Prádle, Café teatr Černá labuť, Divadlo Kampa aj.).

Zdroje:

Kurzy

Finance

Kurzovní lístek: 5.7.2022 Exchange s.r.o.

EUR 24,720 24,820
USD 23,660 23,840
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma