Dnes je pátek 5. března 2021., Svátek má Kazimír
Počasí dnes 3°C Smíšené přeháňky

Spousta bolesti při thajské masáži? Omyl! Objevíte nečekaný prožitek

Spousta bolesti při thajské masáži? Omyl! Objevíte nečekaný prožitek
Thajská masáž | zdroj: Takaaki Matsuo

Spojujete si thajskou masáž se spoustou masážního oleje a palčivou bolestí Vašich rozlámaných zad při dotycích maséra? Jste na omylu! Thajská masáž je totiž na rozdíl od té evropské prováděna v oblečení a její prožívání, pokud se dostanete do rukou mistra, je téměř spirituálním zážitkem nejen pro tělo, ale i vaši mysl.

Thajská masáž, procedura stará přes 2500 let, pochází z Indie. Ne náhodou je právě tento druh masáže lidově označován za "jógu pro líné". Průběh procedury je velmi intenzivní jak ze strany masírovaného, tak ze strany maséra. Při správném provedení masáže by měl celek vypadat jako dokonalá jednota pohybů obou zúčastněných. Pro thajské maséry se masáž stává zároveň i meditací.

Thajská masáž Thajská masáž | zdroj: Takaaki Matsuo

Abychom pronikly do tajů tradiční thajské masáže, nechali jsme si princip a užívaní metod vysvětlit přímo od zkušeného japonského maséra Takaaki Matsua: "Všeobecně se Starověká Thajská masáž rozděluje do dvou stylů, první z nich se nazývá Wat Po styl (jinak Bangkocký styl) a druhým typem je Severský styl (Chiang Mai styl).  První z nich se zaměřuje především na stlačování tlakových bodů na energetických drahách v lidském těle a využívá rychlejších pohybů. Zatímco Chiang Mai styl využívá společně se stimulací energetických drah více protahovacích cviků. Pro tento styl je také charakteristický pomalejší rytmus a plynulé uvolnění."

Nalákali jsme Vás? Není nic jednoduššího, než propadnout kouzlu thajské masáže už dnes!

Zdroje:

Kurzy

Finance

Kurzovní lístek: Exchange s.r.o.

EUR 26,190 26,290
USD 21,930 22,070
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma