Skupina Nightwork dnes končí!

VIDEO - Celebrity autor: Danica Klein

Populární skupina Nightwork se zpěvákem Vojtěchem Dykem dnes v pražské O2 areně odehraje svůj údajně poslední koncert. Kapela plánuje zahrát staré hity i písničky z nového alba Čauki Mňauki, které je také prý rozloučením z fanoušky. Zazní i nová skladba 4-3-2-1 Tancuj, kterou kapelník František Soukup označil za "píseň pro oplzlé diskofily". V roli předskokana vystoupí Adam Mišík. 

NightWork

NightWork,zdroj: Facebook

Členové Nightwork, kteří si libují v mystifikacích, potvrdili již dříve avizovaný rozchod na křtu svého posledního alba 17. října. Na jejich poslední koncert, který je podle jejich slov velkou výzvou, se zatím prodalo přibližně 10.000 vstupenek. 

Kapela, jejíž počátky kytarista Jakub Prachař označil jako "zájmovou činnost", byla předloni se svým albem Tepláky aneb Kroky Františka Soukupa několik týdnů na předních příčkách domácího žebříčku nejprodávanějších alb. Na koncertech kapela těží zejména z promyšlené komunikace s publikem.

Převážnou část skupiny tvoří profesionální herci, jejichž cílem je spojit hudbu s divadlem. Zájem o Nightwork před čtyřmi lety odstartoval internetový hit Globální oteplování. 

Zdroje: ČTK