Dnes je úterý 19. ledna 2021., Svátek má Doubravka
Počasí dnes -13°C Občasné sněžení

Sex, večírky i noční koupání na fotkách! To vše nabízí nová výstava pražského Rudolfina

Sex, večírky i noční koupání na fotkách! To vše nabízí nová výstava pražského Rudolfina
Snímek z výstavy | zdroj: http://www.galerierudolfinum.cz

Fotíte rádi fotky spontánně? Nerozmýšlíte příliš dlouho nad kompozicí obrazu a prostě jen zmáčknete spoušť? Na tento druh fotek, tzv. momentky, se soustředí výstava s názvem Only The Good Ones: The Snapshot Aesthetic Revisited v pražské Galerii Rudolfinum, která bude k vidění až do 6. dubna.

Výstava momentek nebo chcete-li "snapshotů" zaujímá v historii fotografie své nezastupitelné místo. Často se totiž tyto fotografie stal předlohou pro umělecké fotografické koncepty. I když, jak můžete posoudit na výstavě, kouzlo okamžiku je zkrátka nenahraditelné.

Kurátor výstavy Michal Nanoru slibuje návštěvníkům opravdu jedinečnou podívanou. "Výstava vypráví dějiny snapshotové estetiky jako příběh provokativní deníkové intimity, poezie všedního dne a rychlého a chytlavého spodního proudu ulice, periodicky oživujících strnulou uměleckou a komerční praxi primitivní silou neuváženého gesta. Absurdita triviálního, sex, večírky, adolescentní úrazy, naivita, noční koupání, intenzivní teď, pokojové rostliny, život v médiích a skrze média: snapshot je rock’n‘roll fotografie."

Přijďte si udělat na fotografie vlastní názor. Galerie Rudolfinum je otevřená denně kromě pondělí od 10 hodin dopoledne až do 18. hodiny večerní (ve čtvrtek dokonce do 20 hodin).

Zdroje:
Redakce, http://www.galerierudolfinum.cz

Kurzy

Finance

Kurzovní lístek: Exchange s.r.o.

EUR 26,150 26,230
USD 21,590 21,710
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma