Rocková opera Hamlet Janka Ledeckého má před premiérou

- Celebrity autor: Danica Klein

V Praze bude dnes večer uvedena takzvaná světová verze úspěšného muzikálu Hamlet Janka Ledeckého, tentokrát pod názvem Hamlet The Rock Opera. Vznikla ve spolupráci s americkým režisérem Robertem Johansonem a na jevišti Divadla Broadway ji do konce dubna čekají tři desítky repríz.

Titulní roli nastudoval Václav Noid Bárta v alternaci s Ondřejem Rumlem. Ledecký se bude s Josefem Vojtkem střídat v roli krále Claudia. Na jevišti se dále objeví například Marta Jandová, Leona Machálková, Richard Tesařík, Martin Pošta, Eliška Bučková, Tomáš Trapl a Josef Laufer.

Hamlet měl od roku 1999 včetně zahraničí přes 1300 repríz. V Praze se představí po úspěchu v Koreji a v Tokiu. Podle Ledeckého se hudebně či textově nezměnilo pouhých pět čísel, ostatní prošla úpravou. Některé písničky se ozvou v podání jiných postav.

Vůbec poprvé byl muzikál Hamlet uveden začátkem listopadu 1999 v pražském Divadle Kalich, kde měl na sedm set repríz. Následovalo 150 uvedení na Slovensku. V letech 2003 až 2004 byl několikrát uveden ve Spojených státech a v roce 2007 se poprvé hrál v jihokorejském Soulu, kde čtvrtá série začala loni v říjnu; dosud tam měl 470 repríz.

Tagy: opera

Zdroje: ČTK