Pražské jaro zahajuje předprodej
12. 12. 2011 – 16:56 | Kuriozity | Danica Klein |Diskuze:
Mezinárodní hudební festival Pražské jaro dnes v 10:00 začal prodávat vstupenky na 67. ročník, který se příští rok skuteční od 12. května do 3. června. Nově se mohou lístky nakupovat jen výhradně prostřednictvím festivalových webových stránek nebo na více než 60 prodejních místech Pražského jara po celé republice. Lidé je mohou zakoupit také v pokladně Rudolfina. Inovovaný on-line prodej by měl podle pořadatelů zjednodušit registraci i nákup.
"Nečekáme žádné problémy, věříme, že to proběhne v pořádku. Je to nákup 'Tři snadné kroky', měl by být mnohem jednodušší. Navíc Pražské jaro bude mít díky němu zpětnou vazbu. Pro naše hosty je tento systém v zásadě přátelštější," řekla dnes mluvčí festivalu Alena Svobodová. Dříve spolupracoval festival s Ticketpro, v současné době využívá rezervační systém Colosseum.
Ceny lístků zůstávají v porovnání s loňským rokem stejné, přestože se od začátku příštího roku zvedne dolní sazba daně z přidané hodnoty ze současných deseti na 14 procent. Lidé mohou vstupenky zaplatit kartou on-line, bankovním převodem, nebo při převzetí.
Na webu v sekci "Můj festival" uvidí přehledně a na jednom místě informace o zakoupených nebo rezervovaných vstupenkách. Za nejlevnější zaplatí posluchači 100 až 500 korun, nejdražší vstupenky stojí 3500 až 4900 korun, konkrétně za koncert Vídeňské filharmonie.
Po pětileté odmlce zahájí 67. ročník Česká filharmonie pod taktovkou ruského dirigenta Vasilije Petrenka. Program nabízí i vystoupení několika prestižních zahraničních orchestrů - Vídeňské filharmonie s dirigentem Danielem Barenboimem, londýnského Symfonického orchestru BBC s šéfdirigentem Jiřím Bělohlávkem i Orchestru osvícenského věku s britským tenoristou Ianem Bostridgem, Petrohradské filharmonie a Varšavské národní filharmonie. V rámci pěveckých recitálů zazpívá Magdalena Kožená, Edita Gruberová i Mark Padmore, klavírní recitál bude mít také Ivan Moravec.