Dnes je sobota 16. ledna 2021., Svátek má Ctirad
Počasí dnes -6°C Skoro zataženo

Portishead se večer pokusí hudebně začarovat Prahu

Portishead se večer pokusí hudebně začarovat Prahu
Portishead | zdroj: Getty Images

V pražské Tipsport aréně dnes od 20:00 vystoupí kultovní britská kapela Portishead. V rozhovoru s Tomášem Turkem z Respektu hudebníci přiznali, že na rozdíl od mnohých fanoušků nepovažují svou trip-hopovou hudbu za depresivní. Oni sami by ji označili jako optimisticky pesimistickou - tedy realistickou. Podle dostupných informací koncert dosud není vyprodán. Nejlevnější lístky pořídíte za 890,- kč, nejdražší za 1590,- kč.

Portishead fungují od roku 1991. U zrodu stáli zpěvačka Beth Gibbons s klávesistou a multiinstrumentalistou Geoffem Barrowem, který kapelu pojmenoval po pobřežním městečku kousek od Bristolu, kde vyrůstal.

V roce 1994 vydali Portishead debutové album Dummy, které se ve Velké Británii, i přes nechuť členů kapely k rozhovorům v médiích, setkalo až s nečekaným ohlasem – jak u posluchačů, tak i kritiků, kdy deska získala prestižní Mercury Music Prize. Krátce po jejím vydání se třetím oficiálním členem kapely stal kytarista Adrian Utley, který album koprodukoval a také hrál ve většině skladeb.

O tři roky později vyšlo druhé, eponymní, album. Od roku 1999 se kapela kapela hibernovala a její členové se zatím věnovali vlastním sólovým projektům a producentské práci. V roce 2005 se Portishead opět dali dohromady a poprvé po sedmi letech koncertovali v Bristol Academy na benefičním koncertě pro oběti tsunami v roce 2004. Třetí studiové album pod příznačným názvem Third vyšlo v dubnu 2008.


Podle aktuálních informací již kapela připravuje čtvrté zatím bezejmenné album. V případě Portishead to bohužel pro fanoušky nic pozitivního neznamená, protože sám Barrow se nechal slyšet, že nová deska muže být klidně až za po**laných 10 let.

Úvodní část koncertu obstará britská dívčí kapela Savages. Ta vznikla v roce 2011 a první koncert měla jako předkapela známějších British Sea Power. V březnu 2013 jim vyšla první studiová deska Silence Yourself. Kapela hraje temný a syrový postpunk připomínající rané Public Image Ltd nebo Joy Division.

Zdroje:

Kurzy

Finance

Kurzovní lístek: Exchange s.r.o.

EUR 26,150 26,230
USD 21,660 21,780
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma