Dnes je sobota 16. ledna 2021., Svátek má Ctirad
Počasí dnes -3°C Skoro zataženo

Plesová sezona v plném proudu: Co si obléct a co nikoliv?

Plesová sezona v plném proudu: Co si obléct a co nikoliv?
zdroj: tisková zpráva

Už jste letos byli na nějakém plesu? Možná poněkud zbytečná otázka, protože mnozí z nás už těchto akcí absolvovali několik. Přesto před každým plesem vyvstává jednoznačně otázka, co byste si měli na sebe obléct. Alternativ je pochopitelně hodně, přičemž je třeba brát v potaz hlavně charakter konkrétního plesu. Ten může být různorodý. Právě proto se na něj podíváme mnohem podrobněji.

VIP akce vyžadují specifické reprezentativní oděvy
Ne každý se může zúčastňovat těch nejznámějších VIP akcí u nás, přesto jsou plesy na Žofíně, či v Obecním domě a jiných věhlasných prostorách velmi oblíbené. Schází se tady významní hosté, mezi něž se řadí přední podnikatelé, politické špičky, známí sportovci a podobně. Podle charakteru akce je třeba volit také speciální oblečení. Velmi oblíbené jsou u žen především tylové sukně doplněné dalším trendy oblečení. Róby bývají většinou až netradiční, ale velmi poutavé. Pánové by měli mít smoking a nejrůznější doplňky charakteru manžetových knoflíčků a podobně. Jen si ke smokingu nesmí vzít péřovou bundu. U žen pozor na kombinaci dlouhé róby a kožíšku, která není optimální. 

Plesy brané jako volná zábava
Chcete se prostě bavit a nebýt zatíženi nějakými velkými konvencemi? Někdo prostě snobskou atmosféru nemusí, a tak vyrazí na některý z tradičních klasických plesů. Bohatě na nich stačí nějaké hezké oblečení, které není běžně k nošení. Výborné jsou třeba takové společenské šaty koktejlky, jež ženám někdy neskutečně padnou. Pozor jenom na kombinaci halenek a sukní. 

Pozor na faux pais!
Nikdo nechce na plesu působit nevkusně až trapně. Volba dámské halenky je sice skvělá, nicméně s některými doplňky si jistě nesedne. K sukni doslova nepatří. Stejně tak pánové nemohou zapomenout na kravatu či motýlka. Pokud si vezmou k obleku tenisky nebo jiné běžné boty, jedná se doslova o buranství.

Zdroje:
Inzerce

Kurzy

Finance

Kurzovní lístek: Exchange s.r.o.

EUR 26,150 26,230
USD 21,660 21,780
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma