Plesová sezona v plném proudu: Co si obléct a co nikoliv?

- Komerční sdělení autor: Inzerce

Už jste letos byli na nějakém plesu? Možná poněkud zbytečná otázka, protože mnozí z nás už těchto akcí absolvovali několik. Přesto před každým plesem vyvstává jednoznačně otázka, co byste si měli na sebe obléct. Alternativ je pochopitelně hodně, přičemž je třeba brát v potaz hlavně charakter konkrétního plesu. Ten může být různorodý. Právě proto se na něj podíváme mnohem podrobněji.

zdroj: tisková zpráva

VIP akce vyžadují specifické reprezentativní oděvy
Ne každý se může zúčastňovat těch nejznámějších VIP akcí u nás, přesto jsou plesy na Žofíně, či v Obecním domě a jiných věhlasných prostorách velmi oblíbené. Schází se tady významní hosté, mezi něž se řadí přední podnikatelé, politické špičky, známí sportovci a podobně. Podle charakteru akce je třeba volit také speciální oblečení. Velmi oblíbené jsou u žen především tylové sukně doplněné dalším trendy oblečení. Róby bývají většinou až netradiční, ale velmi poutavé. Pánové by měli mít smoking a nejrůznější doplňky charakteru manžetových knoflíčků a podobně. Jen si ke smokingu nesmí vzít péřovou bundu. U žen pozor na kombinaci dlouhé róby a kožíšku, která není optimální. 

Plesy brané jako volná zábava
Chcete se prostě bavit a nebýt zatíženi nějakými velkými konvencemi? Někdo prostě snobskou atmosféru nemusí, a tak vyrazí na některý z tradičních klasických plesů. Bohatě na nich stačí nějaké hezké oblečení, které není běžně k nošení. Výborné jsou třeba takové společenské šaty koktejlky, jež ženám někdy neskutečně padnou. Pozor jenom na kombinaci halenek a sukní. 

Pozor na faux pais!
Nikdo nechce na plesu působit nevkusně až trapně. Volba dámské halenky je sice skvělá, nicméně s některými doplňky si jistě nesedne. K sukni doslova nepatří. Stejně tak pánové nemohou zapomenout na kravatu či motýlka. Pokud si vezmou k obleku tenisky nebo jiné běžné boty, jedná se doslova o buranství.

Tagy: inzerce

Zdroje: Inzerce