Peter Gabriel prodlužuje turné. Zavítá do Ostravy

VIDEO - Kultura autor: Danica Klein

Slavný britský hudebník Peter Gabriel prodloužil své evropské turné Back To Front a při příležitosti 25. výročí vydání svého alba So zahraje i v Ostravě. V tamní ČEZ Aréně vystoupí příští rok 13. května, řekl Petr Novák z pořádající agentury. Naposledy muzikant v Česku koncertoval letos v srpnu, kdy zahrál v Praze. 

Peter Gabriel

Peter Gabriel,zdroj: Profimedia.cz

"Peter Gabriel patří k zásadním postavám historie populární hudby. Její tvář ovlivnil jako člen skupiny Genesis, kterou v roce 1967 zakládal, i jako sólový umělec," řekl Novák. Získal řadu ocenění. "V Ostravě vystoupí úplně poprvé a v celém rozsahu představí své převratné album So," doplnil. 

Deska vyšla v roce 1986 a stala se jedním z nejdůležitějších alb tohoto období. Nahrávka byla mezinárodně oceněna mnoha platinovými deskami, jen v USA se jí prodalo přes pět milionů kusů. Celosvětovým hitem se stala skladba Sledgehammer. Videoklip k ní zůstává na hudební stanici MTV nejhranějším klipem všech dob. Deska navíc obsahuje mnoho dalších velkých Gabrielových hitů a oblíbených písní, včetně In Your Eyes, duetu s Kate Bush Don't Give Up nebo Big Time. 

Vstupenky budou v prodeji od 14. listopadu, Koncert zahájí akustická část, bude pokračovat elektrickými verzemi různých skladeb a na závěr zazní celé album So. 

Spoluzakladatel legendárních Genesis, který se angažuje v mnoha mimohudebních projektech, jednu z nejznámějších artrockových kapel na světě překvapivě opustil v roce 1975. Po dvouleté odmlce vydal svou sólovou prvotinu, po dalších třech albech následovaly So, Us či Up. Gabriel píše i filmovou hudbu, například ke Scorceseho Poslednímu pokušení Ježíše Krista a na Oscara nominovanou píseň Down to Earth k animovanému filmu Vall-I. 

Tagy: koncert Ostrava

Zdroje: ČTK