Dnes je úterý 5. července 2022., Svátek má Cyril a Metoděj
Počasí dnes 16°C Dešťové přeháňky

Pes pro zdraví

Pes pro zdraví
zdroj: tisková zpráva

Je prokázáno, že majitelé psů patří mezi nejzdravější současníky. Současné studie dokazují, že držení psa může člověku prodloužit život až o 15%. Pes působí na člověka pozitivně ve všech obdobích života.Například jóga, relaxace a další jiné činnosti mají za cíl dosáhnout uvolnění, překonávání stresu a právě pes působí na člověka ve všech těchto směrech.

Další výhody jsou pocity bezpečí a jistoty. Při hlazení snižuje krevní tlak. V období středního věku kdy lidé často trpí kardiovaskulárními choroby, je pes tím ideálním neboť každodenní pohyb se psem, působí na uvedené problémy.

Povinné procházky

Při chůzi se rozšiřují vlásečnice, zlepšuje se prokrvení a stoupá výkonnost. Každodenní procházky se psem za každého počasí způsobují odolnost našeho organismu a posilují imunitní systém.

Pes se významně podílí i na využívání volného času. Velmi dobře se osvědčuje u lidí trpících s nadváhou či diabetem. Udržuje u nich minimální pohyb.

Lék na stáří

Pes ve stáří pomáhá člověku dokonce překonávat stres ze samoty. Je dokonce prokázáno, že je pes schopen rozpoznat blížící se epileptický záchvat, takzvanou auru. Svým neklidem se snaží upozornit ostatní osoby v dosahu.

Navíc žádný ze sledovaných psů neprodělal žádný speciální výcvik. Nemluvím pak o telepatii, kdy psi vědí, kdy jejich páníčkové přijdou domů. Uvedených experimentů proběhlo spousty. Psi jsou pravděpodobně schopni rozpoznat i jiné poruchy zdraví. Uvedu hypoglykemické kóma u cukrovky nebo oběhový kolaps. 

Kurzy

Finance

Kurzovní lístek: 5.7.2022 Exchange s.r.o.

EUR 24,720 24,820
USD 23,660 23,840
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma