Dnes je úterý 26. ledna 2021., Svátek má Zora
Počasí dnes -3°C Občasné sněžení

Osm beauty hříchů: Chyby, které kazí krásu

Osm beauty hříchů: Chyby, které kazí krásu
zdroj: Mediafax

Aniž to tušíte, dopouštíte se možná při udržování vlastní krásy několika chyb. Které to mohou být?

1. Usínáte s make-upem na tváři

Pokud si zapomenete umýt obličej, vaše pokožka se během noci »marinuje« v denním nánosu nečistot a mastnot. Nemůže dýchat, tkáň se není schopna regenerovat, odlupovat odumřelé buňky na povrchu a zotavit se. To může vést k mastné a nevzhledné pleti, může dojít i k nadměrnému vysychání kůže. Během spánku se kůže regeneruje, a proto je důležité ji před spánkem očistit.

2. Vždy spíte na stejné straně obličeje

Ve spánku nemůžete ovlivnit, na jakou stranu obličeje se obrátíte, ale usínat plánovitě vždy na té stejné zanechá na tváři nežádoucí stopy. Opakovaně tak vystavujete tlaku polštáře stejnou část obličeje, což zvyšuje nebezpečí tvorby vrásek. Dbejte na to, aby byl váš polštář vždy řádně načechraný – pokud je příliš »tuhý«, není to pro vaši pleť dobré. Zkuste si na něj dát ještě podušku, vaše pokožka se tak vyhne přímému kontaktu s polštářem.

3. Čistíte pleť příliš horkou vodou

Očištění pleti je správné, ale horká voda nadělá víc škody než užitku. Vede totiž k narušení kapilárních stěn v obličeji. Ty jsou velmi tenké a elastické, a citlivě reagují na zvýšené teploty. Proto je lepší použít vlažnou vodu.

4. Mnete si oči

Oblast kolem očí je tenká a nejcitlivější z celého obličeje. Čím více si mnete oči, tím víc se pokožka natahuje. V této části obličeje nejsou žádné mastné žlázy, takže pokud si oblast očí často mnete nebo třete, pokožka ochabne. Aby zůstala pevná, ošetřujte pleť kolem očním krémem. Čím sušší bude vaše pleť v těchto místech, tím víc budou patrné vrásky. Pokud si nasazujete kontaktní čočky, přidržte si víčka čtvrtým a pátým prstem – v těch nemáte tolik síly, a nevystavíte tudíž pokožku tak velkému tlaku. A především, přestaňte si mnout oči!

5. Myjete si nejdřív obličej a až potom vlasy

Důležité především pro ženy s citlivou pletí. Pokud používáte kondicionérovou vlasovou masku, tak vězte, že je plná olejů, které stékají na váš obličej. Dochází k ucpání pórů, nejvíce na pokožce těsně u vlasů. Proto je třeba důkladně očistit celý obličej až po mytí hlavy.

6. Příliš mnoho zvlhčujete

Možná až úzkostlivě dbáte na to, aby vaše pleť byla vláčná. Jenže všeho moc škodí. Hydratační krém se nikdy plně nevsákne do buněčné tkáně, a proto nemůže pokožka dobře dýchat a dochází k ucpání pórů. Důsledkem je také vysychání kůže. Proto krémem šetřete, stačí dávka velikosti drobné mince.

7. Pijete brčkem

Pít nápoj brčkem může vypadat velmi žensky, ale neustálé špulení rtů může vést k předčasným vráskám. To ostatně platí o všech příliš často opakovaných pohybech tváře. Řešení je jednoduché – zahoďte brčko a pijte ze sklenice nebo z lahve. Rty si schovejte pro přítele.

8. Příliš utažený cop

Čím více si cop utáhnete, tím větší budou mít vlasy sklon k vypadávání. Pokud si pevně stáhnete vlasy do »ohonu«, může dojít k velmi vážné ztrátě vlasů. Dobrá zpráva je, že když problém odhalíte včas, lze ho zastavit a napravit. A řešení? Jednoduše si vlasy svazujte v místě, kde je vystavujete menšímu tlaku – o něco níže na zátylku.

Převzato z kafe.cz

Kurzy

Finance

Kurzovní lístek: Exchange s.r.o.

EUR 26,100 26,180
USD 21,470 21,590
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma