Dnes je pondělí 17. května 2021., Svátek má Aneta
Počasí dnes 9°C Dešťové přeháňky

Oslavte Valentýn spontánně!

Oslavte Valentýn spontánně!
Pár (ilustrační foto) | zdroj: ThinkStock

Valentýn příliš neprožíváte, ale přesto ho chcete alespoň symbolicky oslavit? Přinášíme vám pár spontánních a nenáročných tipů na valentýnský program!

Neholdujete nijak zvlášť valentýnskému šílenství, ale přesto chcete 14. únor pojmout jako oslavu vaší lásky? Neskupujete horlivě plyšové medvědy, bonboniéry a různá srdíčka, ale přesto si chcete s vaším milým udělat dnešní den sváteční? Inspirujte se našimi tipy, jak den všech zamilovaných decentně oslavit.

1. Upečte něco dobrého 

V obyčejných supermarketech se teď dají za přijatelnou cenu pořídit srdíčkové formičky na pečení, např. na bábovku či oblíbené muffiny. Stačí si jen vybrat. Při nákupu surovin vycházejte z toho, co váš drahý rád mlsá. Miluje čokoládu? Upečte mu muffiny s kousky čokolády. Nezabere vám to mnoho času ani energie a zvládnou to navíc i úplné začátečnice v kuchyni. Za výsledný efekt to určitě stojí – vždyť kdo by odolal dobrotě pečené s láskou?

Zahrajte si na hospodyňku a upečte svému milému valentýnskou dobrotu.
Zahrajte si na hospodyňku a upečte svému milému valentýnskou dobrotu.

2. Projděte se večerními uličkami

Na večer strávený ve dvou vás příjemně naladí procházka ruku v ruce romanticky osvětlenými uličkami. Procházejte se, povídejte si, všímejte si okolního prostředí a sdělujte si své dojmy a postřehy. Užívejte si přítomnosti toho druhého, nikam nespěchejte a těšte se ze společných chvil. Až se vám zima začne dobývat pod kabáty, procházku zakončete třeba v čajovně u šálku horkého voňavého čaje.

3. Užijte si večer v klidu a teple domova

Neláká vás představa valentýnského programu venku? Pak není nic jednoduššího – udělejte si příjemný večer doma. Co třeba společnými silami ukuchtit něco dobrého k večeři a pak si to hezky společně sníst, nehledě na výsledek? Po večeři zůstaňte u stolu a otevřete si láhev vína.Smějte se a oprašte vaše společné zážitky. Se šibalským úsměvem mu připomeňte, jak vás tenkrát na prvním rande polil vínem. Zasmějte se společně při vzpomínce, jak jste jednou na výletě zůstali trčet mezi kopci a lesy, když vám došel benzín. Může to vypadat jako banalita, ale nenechte se mýlit. Z psychologického hlediska tak mezi vámi posílíte pouto.

Vyjděte si s přítelem na romantickou procházku.
Vyjděte si s přítelem na romantickou procházku.

4. Navrhněte oblíbenou aktivitu vašeho partnera

Bez odezvy zcela určitě nezůstane, když partnerovi navrhnete program podle jeho gusta. Co takhle připravit na večer film s jeho oblíbeným akčním hrdinou? Nebo navrhnout, že si spolu (či snad proti sobě?) zahrajete jeho oblíbenou počítačovou hru? Jistě, vy asi u vytržení nebudete, alebude vás blažit pocit, že jste udělala radost svému milovanému. V návalu euforie pak bude chtít on na oplátku potěšit vás.

5. Hrajte si spolu

Jste-li oba hraví a soutěživí, můžete se zabavit hraním společenských her. Nabízí se klasickéČlověče, nezlob seActivity nebo jiné hry, u kterých se můžete „vydovádět“ a uvolnit. Abyste se navzájem motivovali, stanovte lákavou výhru. Může jít například o rozmazlující masáž pro vítěze či vlastnoručně připravenou snídani do postele.

Romantický Valentýn si můžete užít i v teple domova.
Romantický Valentýn si můžete užít i v teple domova.
 
AUTOR: Kristýna Hliňáková

Zdroje:

Kurzy

Finance

Kurzovní lístek: Exchange s.r.o.

EUR 25,430 25,530
USD 20,930 21,070
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma