Dnes je pátek 5. prosince 2025., Svátek má Jitka
Počasí dnes 9°C Zataženo

Oscarový Waltz chystá operu

18. 4. 2013 – 22:18 | Celebrity | Danica Klein |Diskuze:

Oscarový Waltz chystá operu
Christopher Waltzzdroj: Profimedia

Dvojnásobný držitel filmového Oscara Christopher Waltz bude poprvé režírovat operu. Rodák z Vídně se chopí režie při inscenaci Růžového kavalíra Richarda Strausse na prknech Vlámské opery v Antverpách. 

Šestapadesátiletý Waltz označil svůj debut v roli operního režiséra za "experiment". Tuto roli si už vyzkoušel ve filmu a na divadle. 

Premiéra v Antverpách je plánována na 15. prosince 2013. Dirigovat bude Dmitri Jurowski, mezi sólisty se představí Christiane Kargová, Maria Bengtssonová, Stella Doufexisová a Albert Pesendorfer. V roce 2016 má inscenaci převzít londýnská Královská opera Covent Garden pod taktovkou Andrise Nelsonse. 

zdroj: youtube.com

Waltz má na svém kontě dva Oscary za nejlepší výkon ve vedlejší mužské roli. Obě ocenění získal za role ve filmech kultovního režiséra Quentina Tarantina - Hanebný parchanti a Nespoutaný Django.

Zdroje:

Předchozí článek

Aktualizováno: Euro Hockey Challenge: Slováci připravili Česku první porážku

Následující článek

Křik, vyhrožování, senioři na ráně. Skrytá kamera na předváděcích akcích

Nejnovější články