Nightwork si brousí zuby na O2 arenu

VIDEO - Kultura autor: Danica Klein

Skupina Nightwork v těchto dnech dokončuje poslední skladby nového alba, které by se pod názvem Čauki Mňauki mělo objevit 25. září. Podzimní aktivity kapely završí koncert Čauki Mňauki Tour 25. listopadu v pražské O2 areně, na němž představí nová repertoár, informovala Uljana Donátová. 

NightWork

NightWork,zdroj: Mediafax

"Půjde o poslední velký koncert před plánovaným zklidněním. Pořadatelská agentura Live Nation si Nightwork přidala k největším světovým hvězdám, jejichž koncerty v Česku pořádá," uvedla Donátová. Předprodej vstupenek v cenách od 390 korun do 690 korun bude zahájen 2. května. 

O nové desce Nightwork se hovoří již delší dobu. Kapela loni představila nový singl a videoklip Sexy Cool Driver. Skupina se mimo jiné s vydáním alba zdržela kvůli natáčení nového filmu Alice Nellis s názvem Revival, v němž zpěvák Vojtěch Dyk i celá kapela účinkují. 

"Album se jménem Čauki Mňauki je úplný převrat v dějinách hudby a přináší naprosto novou technologii ve skladbě not. Výsledek je fantastický, CD zní tak jednoduše, že ho může poslouchat úplně každý. Je to velký krok pro lidstvo a vy můžete být u toho," vysvětlují se svým typickým humorem Nightwork. K němu patří i fakt, že Čauki Mňauki Tour je jen jeden koncert. 

"Tým psychologů zjistil, že lidé, kteří si koupí jeden lístek a slyší slovo tour, jsou šťastnější, protože za málo peněz dostávají hodně muziky a jeden koncert vypadá jako víc koncertů," podotkla kapela. 

Trojnásobný držitel výročních cen Anděl Nightwork byli předloni se svým posledním albem Tepláky aneb Kroky Františka Soukupa několik týdnů na předních příčkách domácího žebříčku nejprodávanějších alb. Na koncertech kapela těží zejména z promyšlené komunikace s publikem. Převážnou část skupiny tvoří profesionální herci, jejichž cílem je spojit hudbu s divadlem. Mnozí členové Nightwork mají další výrazné aktivity.

Tagy: koncert O2 Arena

Zdroje: ČTK