Nicolas Cage rok po „smrti“ slaví padesátiny

VIDEO - Celebrity autor: Danica Klein

Americký herec Nicolas Cage oslaví 7. ledna 50. narozeniny. Narodil se v kalifornském Long Beach jako syn profesora komparatistiky Augusta Coppoly a tanečnice Joy Vogelsangové. Jeho strýcem je slavný režisér Francis Ford Coppola. 

Nicolas Cage

Nicolas Cage,zdroj: Famous

Necelý měsíc po oslavě padesátin Brada Pitta vstupuje do klubu hollywoodských herců, zrajících jako víno, jeho kolega Nicolas Cage. Pamatujete, jak přesně před rokem obletěla svět zpráva, že oblíbený herec je mrtev?

Nešťastná událost se měla stát následkem nehody na snowboardu ve švýcarském středisku Zermatt. Jednalo se však o hoax, takže pokud Cage věří na pověry, znamená to, že tu bude ještě hodně dlouho.

Cage od mládí obdivoval Jamese Deana, v patnácti letech se nadchl pro herectví a začal navštěvovat Beverly Hills High. Odtamtud ho v sedmnácti vyhodili pro kázeňské přestupky, a tak pokračoval na konzervatoři v San Francisku, aby nakonec získal diplom z divadelní vědy na univerzitě v Los Angeles. 

Cage má za sebou desítky především akčních filmových rolí. Před kamerou se poprvé objevil v roce 1982 ve snímku Zlaté časy na Ridgemont High. Dvakrát byl nominován na Oscara, kterého získal za ztvárnění alkoholika ve filmu Opustit Las Vegas (1995). Druhou nominaci mu vynesla role spisovatele Charlieho Kaufmana a jeho fiktivního dvojčete Donalda ve filmu Adaptace (2002). K dalším slavným snímků, ve kterých tento originální herec hrál, patří Zběsilost v srdci (1990), který byl oceněn Zlatou palmu v Cannes, nebo akční thrillery Skála (1996), Con Air (1997) nebo Obchodník se smrtí (2005). 

Cage je potřetí ženatý, jeho první manželkou byla herečka Patricie Arquetteová, potom dcera Elvise Presleyho Lisa Marie a nyní je ve svazku manželském s Alicí Kimovou, která mu porodila jeho druhého syna, jemuž dal nadšený fanoušek komiksů Cage jméno Kal-el (rodné jméno Supermana). Matkou jeho prvního syna je herečka Christina Fultonová. 

Tagy: americký herec padesátiny

Zdroje: ČTK