Dnes je neděle 7. března 2021., Svátek má Tomáš
Počasí dnes 7°C Polojasno

Nestárnoucí tvář (1. část)

Nestárnoucí tvář (1. část)
zdroj: Tisková zpráva

Nejúčinnější metodou jak se bránit stárnutí pleti je prevence. A s tou je třeba začít opravdu včas – už od zhruba pětadvaceti let.

Po třicítce musí být obrana ještě výraznější a po čtyřicátinách vyžaduje opravdu intenzivní a pravidelné úsilí.

1. Aby pleť vypadala mladě a svěže, potřebuje nejméně dvakrát denně důkladně vyčistit speciálními přípravky. Zbytky dekorativní kosmetiky, prach a další nečistoty a škodliviny jí velmi ubližují. Kromě toho je nutný peeling odstraňující odumřelé buňky. Měl by se provádět jednou týdně (častěji ne) pelingovou maskou určenou pro váš typ pleti.

2. Pokožku dokážou účinně omladit pravidelné masáže – věnujte jim chvilku času jednou až dvakrát denně. Začněte rozklepáváním vrásek. Na bříška prstů naneste revitalizační sérum nebo gel a lehce jimi proklepávejte postupně čelo, širší okolí očí a oblast kolem nosu a rtů – u každé partie vydržte zhruba dvě minuty. Další fází je poplácávání působící proti ochablosti obličejových svalů a povadlosti kůže. Ruce si zchlaďte ve studené vodě a pak jimi asi pět minut poplácávejte tváře, bradu a podbradek. Ne moc slabě (jinak svaly nebudou nuceny vyvinout potřebné úsilí, a tudíž se nezpevní), ale zase ne tolik, aby to bolelo (abyste si nezpůsobila modřiny a nebyla pak považována za týranou ženu). Do třetice si „zacvičte“ s koutky úst – s věkem mají sklon se stahovat dolů, což působí jako signál, že je mládí pryč. Rty lehce stiskněte k sobě (nenásilně, jen tak, aby nebyly vidět zuby) a srovnejte je do přímky – tak vydržte asi minutu. Potom pomaličku pozdvihujte koutky úst nahoru až do mírného úsměvu (ale stále se rty u sebe) a opět tak vytrvejte asi minutu. A zase zpátky do přímky, a to celé asi desetkrát. Nakonec si krátce promněte jeden ret o druhý (jako byste si poněkud intenzivněji rozprostírala rtěnku).

3. Pleť soustavně hydratujte, její vysoušení je nejúhlavnější nepřítel mladistvého vzhledu. Kosmetické prostředky označené „pro age“ nebo „anti age“ obvykle mají výrazné hydratační účinky. Samy o sobě však nestačí. V průběhu dne pleť navíc osvěžujte minerálními vodami (mohou to být i ty, které pijete – jistěže ne slazené…), vychlazeným zeleným čajem, výluhem z naklíčených semen nebo osvěžující kosmetickou vodou s rostlinnými výtažky. Tekutinou navlhčete tampóny, na pár minut si je na tvář přiložte a pak jimi ještě celý obličej jemně proplácejte. Po tomto osvěžení je namístě nechat pleť chvíli „vydechnout“ a pak ji ošetřit výživným krémem. Nejúčinnější jsou krémy obsahující rostlinné oleje (olivový, jojobový, oříškový, mandlový…), máslo karité či výtažky z mořských řas a kaviáru.

Zástupcem nové generace pleťové péče, která se inspiruje nejnovějšími objevy v oblasti výzkumu genů, je Skin Vivo noční. Během noci působí proti vráskám. Patentované složení s Čistým termálním planktonem a účinnou přírodní aktivní složkou Reverserol SV pomáhá opravit mikro-poškození DNA. Tím povzbuzuje aktivitu genů cyklu buněčného života, a tím stimuluje vznik nových buněk. Kvalita pleti se zlepšuje. Pleť je jemnější a více vyhlazená.

Kurzy

Finance

Kurzovní lístek: Exchange s.r.o.

EUR 26,270 26,370
USD 22,070 22,210
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma