Dnes je čtvrtek 9. prosince 2021., Svátek má Vratislav
Počasí dnes -1°C Občasné sněžení

Nenechte svou pokožku trpět mrazem

Nenechte svou pokožku trpět mrazem
Mráz dává pleti zabrat | zdroj: ThinkStock

Zima klade na naši pleť vysoké nároky. Půvabný vzhled si však můžete udržet, i když počasí zrovna nepřeje. Přečtěte si, jak na to!

Mráz dává pleti zabrat! 

Zima je z pohledu péče o pokožku náročným obdobím. Naše pleť trpí častými přechody z vyhřátých místností do třeskuté zimy, bývá mnohem citlivější a sušší. Proto je třeba jí věnovat důkladnou péči a zvláštní výživu. Základem je výběr správného krému – ten by měl být hutnější a mastnější, aby ochránil vaši tvář před suchým a ledovým vzduchem. Ideálními přísadami jsou v tomto období například mandlový olej, bambucké máslo, avokádo či vitamin E. Pokud se chystáte na hory, určitě si nezapomeňte přibalit i krém s UV filtrem na ochranu proti ostrému horskému slunci! V obchodě se dívejte po přípravcích, které jsou určené přímo pro zimní období. 

Pleť v zimě trpí.
Pleť v zimě trpí.

Vyzkoušet můžete třeba některý z těchto kosmetických tipů

Cold Cream (Avéne, 40 ml, cena asi 189 Kč)

Perfektně se hodí pro citlivou pleť, jelikož je pouze slabě parfémovaný. Zjemňuje pokožku a je ideální i jako podklad pod make-up.

ABCDerm Cold Cream (Bioderma, 40 ml, cena asi 209 Kč)

Můj osobní dlouholetý favorit, který seženete ve většině lékáren. Perfektně vyživuje, zvláčňuje a odstraňuje pocit nepříjemného pnutí. V jeho složení najdeme dermatologicky aktivní látky obohacené o mastné kyseliny. Je bez parfému a hypoalergenní.

Cold Cream Natural (La Roche-Posay, 100 ml, cena asi 269 Kč)

Tento výrobek jsem si nechala až na konec, jelikož mi byl doporučen mojí kosmetičkou. Nijak zvlášť mě ale neoslovil. Je opravdu hodně hutný a mastný, proto bych jej doporučila spíše na extrémně suchou pokožku. Spousta žen si ho však nemůže vynachválit, a tak zřejmě stojí za vyzkoušení.

Ruce jsou naší vizitkou.
Ruce jsou naší vizitkou.

Nezapomínejte ani na zbytek těla!

Mráz neprospívá také našim rukou, které bývají nepříjemně vysušené a častými přechody z mrazu do tepla se na nich mohou vytvořit červené žilky. Proto neopomínejte nosit s sebou rukavice a krém na ruce, zamezíte tak ztrátě vlhkosti, elasticity a tvorbě šupinek. Myslete na to, že ruce jsou naší vizitkou.

Zanedbávat bychom neměli ani pokožku rtů. Ta je velice citlivá a snadno popraská, což zaprvé nevypadá hezky, ale také nepříjemně bolí. Nejjednoduší je mít vždy u sebe balzám na rty.Ústa tak budou i v zimě stále připravená k polibku. Mně se osvědčila i obyčejná vazelína z lékárny. Z domácích receptů lze doporučit potřít rty medem a nechat ho chvilku působit. 

AUTOR: Kristýna Dušková

Zdroje:

Kurzy

Finance

Kurzovní lístek: 9.12.2021 Exchange s.r.o.

EUR 25,400 25,500
USD 22,370 22,510
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma