Dnes je čtvrtek 8. prosince 2022., Svátek má Květoslava
Počasí dnes -1°C Oblačno

Nejnechutnější jídla na světě aneb co všechno je schopen člověk sníst

Nejnechutnější jídla na světě aneb co všechno je schopen člověk sníst
Netradiční jídlo | zdroj: ThinkStock

Následující řádky jsou opravdu pro silné žaludky. I když bude řeč o jídle, nečekejte žádné delikatesy, teda pokud nepatříte do kategorie tzv. extrémních strávníků.

1. Escamoles - za nic neříkajícím názvem se skrývá pochoutka oblíbená v Mexiku. Jedná se o vajíčka obrovského černého mravence, který žije v kořenových systémech zejména rostlin agáve. Vejce mají konzistenci tvarohu a v Mexicu se podávají s avokádovou pomazánkou guacamole. Jejich sběr není jednoduchý, jelikož tento druh mravenců je velmi jedovatý.

Escamoles Escamoles | zdroj: tisková zpráva

2. Casu Marzu je sýr z ovčího mléka, což by nebyla odpuzující informace, ale v tomto případě je nutné doříct, že sýr je skrz na skrz prolezlý larvami Piophila casei. Tato lahůdka je jakousi časovanou bombou kvůli jejímu "aroma" i faktu, že při konzumaci se vám nestrávené larvy dostávají do trávicího traktu a přeživší larvy se po nějaké době snaží prokousat na svobodu, což v reálu způsobuje krvavé průjmy, prudké bolesti břicha a zvracení. Sýr je v současnosti k dostání jen na černém trhu. Zemí původu je Itálie (konkrétně Sardínie).

Casu Marzu Casu Marzu | zdroj: tisková zpráva

3. Víno z myších mláďat je zdravým tonikem pro Korejce a Číňany. Myší mláďata, která jsou v době procesu živá, se louhují v lahvi s rýžovým vínem. Zde se nechají kvasit. Chuť tohoto moku je připodobňována k benzínu. 

Víno z malých myší Víno z malých myší | zdroj: tisková zpráva

Zdroje:

Kurzy

Finance

Kurzovní lístek: 8.12.2022 Exchange s.r.o.

EUR 24,280 24,400
USD 23,110 23,290
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma