Nahota - téma, které zachycuje výstava Moravské galerie v Brně

- Kultura autor: Lucie Hyblerová

Na půdě Uměleckoprůmyslového muzea v Brně můžete (díky velké oblibě a následovnému prodloužení plánované doby výstavy) vidět sérii fotek hned dvou fotografů. Zajímavé je, že ačkoli se zabývají a vizualizují stejné téma, pocházejí z opačného konce světa.  

Fotografie z výstavy "Přirozeně"

Fotografie z výstavy "Přirozeně",zdroj: Moravská galerie v Brně

Návštěvníci tak mají před sebou jedno téma, avšak ze dvou individuálních pohledů. Český fotograf Karel Novák a americký fotograf Jock Sturges mají minimálně jedno společné, a to fascinaci lidskou nahotou. Tato záliba se stala pro oba náplní fotografické práce a výsledky každého z nich můžete zhodnotit na jejich společné výstavě, která potrvá už jen do 1. září.

Fotografie z výstavy

Fotografie z výstavy "Přirozeně",zdroj:Moravská galerie v Brně

 

"Jejich spojení v tomto projektu je zdrojem mnoha zajímavých konfrontací. Předně, nahota, která je v tomto setkání jednotícím prvkem, je jednak přirozeným stavem, ale také kultem a velkým tématem s vrcholy v různých dobách v rámci různých historických situací a ideologií. Setkání Sturgese a Nováka je zajímavé i z hlediska fotografie jako oboru," stojí v oficiálním textu vztahujícím se k výstavě.

Výstavu pořádá Moravská galerie v Brně, vstupné činí 20/40 Kč a kromě pondělí a úterý, kdy je zavřeno, je k vidění každý den.

Tagy: výstava fotografie

Zdroje: Redakce,Moravská galerie v Brně