Dnes je čtvrtek 9. prosince 2021., Svátek má Vratislav
Počasí dnes -1°C Občasné sněžení

Nahota - téma, které zachycuje výstava Moravské galerie v Brně

Nahota - téma, které zachycuje výstava Moravské galerie v Brně
Fotografie z výstavy "Přirozeně" | zdroj: Moravská galerie v Brně

Na půdě Uměleckoprůmyslového muzea v Brně můžete (díky velké oblibě a následovnému prodloužení plánované doby výstavy) vidět sérii fotek hned dvou fotografů. Zajímavé je, že ačkoli se zabývají a vizualizují stejné téma, pocházejí z opačného konce světa.  

Návštěvníci tak mají před sebou jedno téma, avšak ze dvou individuálních pohledů. Český fotograf Karel Novák a americký fotograf Jock Sturges mají minimálně jedno společné, a to fascinaci lidskou nahotou. Tato záliba se stala pro oba náplní fotografické práce a výsledky každého z nich můžete zhodnotit na jejich společné výstavě, která potrvá už jen do 1. září.

Fotografie z výstavy Fotografie z výstavy "Přirozeně" | zdroj: Moravská galerie v Brně

"Jejich spojení v tomto projektu je zdrojem mnoha zajímavých konfrontací. Předně, nahota, která je v tomto setkání jednotícím prvkem, je jednak přirozeným stavem, ale také kultem a velkým tématem s vrcholy v různých dobách v rámci různých historických situací a ideologií. Setkání Sturgese a Nováka je zajímavé i z hlediska fotografie jako oboru," stojí v oficiálním textu vztahujícím se k výstavě.

Výstavu pořádá Moravská galerie v Brně, vstupné činí 20/40 Kč a kromě pondělí a úterý, kdy je zavřeno, je k vidění každý den.

Zdroje:

Kurzy

Finance

Kurzovní lístek: 9.12.2021 Exchange s.r.o.

EUR 25,400 25,500
USD 22,370 22,510
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma