Nadvláda tuzemských písničkářů v hitparádě trvá

- Kultura autor: Danica Klein

VIDEO. Pořadí na prvních čtyřech místech v čele tuzemské prodejní hitparády se oproti minulému týdnu nezměnilo - vede deska Tak mě tu máš Jaromíra Nohavici, na druhém místě zůstává Inzerát od skupiny Kryštof, na třetím držitel zlatého Českého slavíka Tomáš Klus s více než rok starým albem Racek a na čtvrtém nahrávka Vojtěcha Dyka a big bandu B Side Band natočená na koncertu v pražské La Fabrice.

Tomáš Klus

Tomáš Klus,zdroj: Archiv

Na páté místo z devátého postoupil Karel Gott s převzatými popovými hity Dotek lásky. Následuje nové album Lucie Bílé Modi a starší album britské zpěvačky Adele s názvem 21. Osmá příčka Václava Neckáře s deskou Dobrý časy znamená jeho návrat do první desítky, deváté je album Jediný čo hreší slovenského rappera Rytmuse. První desítku uzavírá Tomáš Klus se svým debutem Cesta do záhu(d)by a druhou desítku nejprodávanějších nahrávek otvírá deskou Hlavní uzávěr splínu. 

Do druhé desítky nejprodávanějších alb se dostal také Karel Plíhal s deskou Vzduchoprázdniny, Michal Prokop & Framus Five s nahrávkou Sto roků na cestě, kompilace Petra Hapky Pozdní sběr a Nohavicovy Archivy se otevírají ... koncerty 1982 a 1984. 

Ze zahraničních alb se v popředí hitparády objevilo vystoupení skupiny Coldplay Live 2012, nahrávka britské chlapecké pětice One Direction s názvem Take Me Home, záznam posledního koncertu legendární kapely Led Zeppelin z roku 2007, novinka zpěvačky Pink Truth About Love a Robbieho Williamse Take the Crown. 


Oficiální žebříček 50 nejprodávanějších alb a výběrů populární hudby publikuje česká pobočka mezinárodní federace každý týden na základě hlášení prodejen pokrývajících téměř polovinu objemu prodeje zvukových nosičů v České republice.

Tagy: Česko žebříček hudební scéna

Zdroje: ČTK