Dnes je úterý 19. ledna 2021., Svátek má Doubravka
Počasí dnes -3°C Občasný déšť se sněhem

Na prestižní scéně: Muzikál Jack Rozparovač má dnes premiéru v Tokiu

Na prestižní scéně: Muzikál Jack Rozparovač má dnes premiéru v Tokiu
Jack Rozparovač. | zdroj: people.cz

V pondělí 17. září se uskuteční v tokijském Aoyama National Theater premiéra muzikálu z produkce pražského Divadla Kalich Jack Rozparovač. Na scéně s kapacitou 1200 míst čeká muzikál s hudbou Vaša Patejdla v prvním setu třicet už nyní zcela vyprodaných repríz.

Jack Rozparovač střídá na jevišti tohoto divadla slavný titul Miss Saigon. Japonskému publiku se Patejdlův muzikál představí po fenomenálním úspěchu v sousední Jižní Koreji, kde měl premiéru v Soulu v listopadu 2009 a na tomto největším muzikálovém trhu světa dosud odehrál 300 vyprodaných představení, podpořených pochvalnými recenzemi.

Jack Rozparovač je už druhý muzikál z producentského portfolia Michala Kocourka a jeho Divadla Kalich, který dobývá dvě asijské metropole: muzikál Hamlet si na své konto už stačil připsat 400 odehraných představení v Soulu a kolem 30ti v Tokiu.

„Plní se mi ta nejtajnější přání. Jedno z takových mi přišlo na mysl, když jsem v roce 1991 v New Yorku zůstal na muzikálu Fantomu opery zcela uchvácen stát v hledišti, až jsem v něm byl úplně sám. Uplynulo 16 let, během nichž se mi podařilo postavit Divadlo Kalich a vyprodukovat v něm devět původních českých muzikálů, a já si na tenhle záblesk vzpomněl ve chvíli, kdy jsem seděl v jednom z nejprestižnějších divadel v Soulu a koukal jsem se tam na náš muzikál Hamlet. Stejně tak o dva roky později tamní premiéra Jacka Rozparovače byla nádherný zážitek, fantastický výsledek tvrdé práce. Jsem za něj osudu vděčný. Mohu prozradit, že s našimi korejskými i japonskými partnery jednáme o spolupráci na dalších našich titulech. Tokijskou premiérou Jacka Rozparovače končit nebudeme,“ uvedl před odletem producent Michal Kocourek.

„Kapelu Elán jsem zakládal s nezbytným přesvědčením, že budeme nejslavnější na světě, ale kvůli hranicím, které kolem nás vytvořil socialismus, se o nás svět nedozvěděl a my jsme zůstali odkázaní jen na naše krásné malé území. Takže když se teď tímto způsobem do světa dostávám, plním si tak sen, který sním už celá desetiletí. Sláva je samozřejmě záležitost pomíjivá, ale v okamžiku, kdy diváci v Koreji nebo Japonsku po mé písničce zatleskají, neubráním se pocitu, že jsem nežil zbytečně. A že snad i něco umím,“ doplnil skladatel Vašo Patejdl

Zdroje:
Divadlo Kalich

Kurzy

Finance

Kurzovní lístek: Exchange s.r.o.

EUR 26,150 26,230
USD 21,590 21,710
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma