Dnes je sobota 20. dubna 2024., Svátek má Marcela

Miss aerobik ČR 2008 se stala Táňa Bednářová z Prahy

Miss aerobik České republiky za rok 2008 se stala Táňa Bednářová z Prahy. Šestadvacetiletá studentka zvítězila ve 13. ročníku soutěže, která se poprvé konala v Ostravě. Titul první vicemiss získala osmnáctiletá studentka Michaela Benková z Třebíče, třetí místo obsadila třiadvacetiletá Alena Pšejová z Uničova.

Brunetka Bednářová, která studuje tělesnou výchovu na univerzitě v Plzni, zvítězila i v dílčí kategorii Aerobik. Prokázala v ní zkušenosti mistryně světa ve fitness týmech - titul získala loni v Bělehradu. Společně s dalšími dvěma dívkami zvládla také nejlépe minutovou jízdu na rotopedu a porotu okouzlila i svým vypracovaným tělem a mírami 90-63-89, výškou 166 centimetrů a váhou 57 kilogramů. Jejím patronem se v soutěži stal házenkář Jan Filip, který při soutěžní konverzaci splnil dívčino přání a zkusil na ni útok z rozběhu. Bednářová má sice z házené zápočet, ale prý raději zůstane u aerobiku. "Vítězství jsem nečekala, ale doufala jsem ve druhé nebo třetí místo. Titul je pro mě dalším krokem v kariéře. Dále bych se chtěla věnovat závodění a tréninku malých dětí." Kromě titulu získala vítězka soutěže například roční pronájem auta, mezi dalšími dary byla například elektronika, terapeutické nebo čokoládové masáže i permanentky do fitness centra. Titul Miss aerobik média ČR 2008 si z Ostravy odvezla dvaadvacetiletá studentka Klára Novotná z Kutné Hory, které dali nejvíce hlasů čtenáři partnerských médií. Součástí soutěže byl rovněž devátý ročník MiniMiss aerobik. Jeho vítězkou se stala devítiletá Nela Šenková z Blanska, která předvedla část ze své sestavy na téma horor v hip hopu. Soutěžící se pro dnešní finále připravovaly pod vedením lektora stejně jako loni v Lázních Bělohrad. Jedno ze soustředění se uskutečnilo v Turecku společně s hráči golfu. Výkony dívek v šatech frýdecko-místeckého návrháře Lukáše Šmída letos hodnotila čtyřiadvacetičlenná porota. Diváci v nové aule Vysoké školy báňské-Technické univerzity Ostrava mohli během večera nahlédnout prostřednictvím velkoformátové obrazovky i do zákulisí. Finálovým večerem provázeli sportovní moderátoři Pavel Poulíček a Kamila Havelková, které se stala v soutěži první vicemiss v roce 1998. Záznam finále odvysílá televize Nova Sport v pátek 30. ledna.

Kurzovní lístek: 20.4.2024 Exchange s.r.o.