Dnes je úterý 27. července 2021., Svátek má Věroslav
Počasí dnes 27°C Dešťové přeháňky

Mikuláš letos naděluje i v Opeře

Mikuláš letos naděluje i v Opeře
zdroj: tisková zpráva

Pojďte letošní mikulášskou strávit se skupinou The Tap Tap v Opeře. Na originální mikulášský koncert 6. prosince od 18 hodin vás zve kapela a její hosté Dan Bárta, Tomáš Hanák, David Koller, Kamil Střihavka, Klára Vytisková, Xindl X, Ondřej Hejma, Jiří Ornest a řada dalších.

Skupina studentů s tělesným handicapem The Tap Tap Vás zve na mikulášský hudební večer do Státní opery. Vystoupí na něm řada zajímavých hostů, s nimiž The Tap Tap zahraje písničky ze svého nového alba „Párty na kolečkách“. Jedním ze zbrusu nových songů kapely je například skladba Řiditel autobusu od Xindla X na motivy přepravy osob se speciálními kompenzačními pomůckami. Skladbu inspirovaly potíže bubeníka kapely Marka Valenty při cestování městem, kterého s jeho malým kolem řidiči pravidelně vykazují z autobusu. Xindl X zazpívá vtipnou skladbu o tom, že by si řidiči autobusů neměli plést kompenzační pomůcku s běžným bicyklem. O dopravě bude i další skladba, Černej pasažér, kterou The Tap Tap věnoval Jaroslav Svoboda z Trabandu. K písni vznikla také choreografie od Pavla Tichého, kterou pod jeho vedením předvede Taneční studio Mirabel. Písničku Rehab zazpívá s kapelou Klára Vytisková z Toxique. Vzácným hostem této skladby je mladý, talentovaný pianista s těžkým tělesným a zrakovým postižením - Petr Hudec. Petr letos dostal jako sponzorský dar elektrické klávesy, které si dlouho přál. Zhruba půl roku se na nich každý den učí písničku Rehab, aby si ji mohl s The Tap Tap zahrát na koncertě v Opeře. Na dalších skladbách se podílí hosté Dan Bárta, Tomáš Hanák, David Koller, Kamil Střihavka, Ondřej Hejma a Jiří Ornest, kteří s The  Tap Tap vystoupí za doprovodu Českého národního symfonického orchestru, Pražského smíšeného sboru a sboru La Grande Bande.

Kromě 16 skladeb, které Vám kapela s hosty zahraje, uvidíte také mikulášské představení od Bohnické divadelní společnosti. Mezi pozvanými nesmí chybět Mikuláš se svými kumpány, čertem a andělem. Můžete se proto těšit na mikulášskou nadílku, kterou dostanou návštěvníci jakéhokoli věku. V balíčku najdete nejnovější CD kapely Párty na kolečkách, ručně vyráběné vánoční ozdoby, perníčky a další překvapení.

Jedinečný hudební večer s kapelou The Tap Tap a jejími hosty se koná k 20. výročí založení nadace Jedličkova ústavu. Na The Tap Tap v Opeře se můžete nejen výborně bavit, ale také podpoříte dobrou věc. Hudebníci vystupují zdarma a celý výtěžek ze vstupného bude věnován na technické vybavení vzdělávacího centra STUDEO, které najdete v Jedličkově ústavu. STUDEO vytváří zázemí pro individuální rozvoj mladých lidí se zdravotním postižením. "Kvalitním ředitelem firmy nemusí přece nutně být růžolící fešák z posilovny, ale klidně i člověk na vozíku," vysvětluje Šimon Ornest – manažer projektu STUDEO a kapelník The Tap Tap. "Projekt STUDEO je určen lidem se speciálními potřebami, kteří mají vůli zlepšit svůj život a společenské postavení. Kapela The Tap Tap je ukázkou toho, že to jde, a já jsem na všechny její členy velmi pyšný".

The Tap Tap v Opeře

6. prosince 2010 od 18 hodin ve Státní opeře, Praha

Vstupenky v předprodejích Bohemia Ticket za 200 až 400 kč.

Více informací ke koncertu:

http://www.opera.cz/cs/repertoar/taptap.html

http://www.thetaptap.cz/

Další informace: Lucie Šplíchalová

lucie.splichalova@mvp.cz, 604 150 078

Kurzy

Finance

Kurzovní lístek: Exchange s.r.o.

EUR 25,690 25,790
USD 21,670 21,810
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma