Meat Loaf se připravuje na poslední turné kariéry

VIDEO - Celebrity autor: Danica Klein

Po pětatřiceti letech cestování po světě si americký rocker Meat Loaf hodlá dopřát odpočinku. Pětašedesátiletý veterán dnes v Londýně novinářům oznámil, že jeho turné do Británie, Německa a Nizozemska, které tento týden zahajuje, bude posledním. Meat Loaf se proslavil zejména svým albem Bat Out Of Hell z roku 1977, které se stále řadí k nejprodávanějším na světě. 

Meat Loaf

Meat Loaf,zdroj: Profimedia.cz

"Je to doopravdy konec, už se mi to nechce táhnout dál," řekl zpěvák, jehož skutečné jméno je Marvin Lee Aday. "Vždyť jsem už o 45 kilo těžší než Mick Jagger. To už o něčem vypovídá." 

Podle agentury Reuters může jeho rozhodnutí souviset i s nedobrým zdravotním stavem. V roce 2007 přerušil evropské turné, když mu lékaři našli na hlasivkách cystu. O čtyři roky později na scéně zkolaboval, což se přičítá jeho astmatu a opakovaným otřesům mozku. Loni mu lékaři vyměnili kolenní kloub, druhý má brzy přijít na řadu. 

Alba Bat Out Of Hell se prodalo 45 milionů kusů a největší hity z něj zařadil Meat Loaf i do nynějšího posledního turné. Nevylučuje ovšem, že na jednotlivých scénách, například v Las Vegas, se ještě objeví. V současné době dokončuje přípravu dalšího alba Brave and Crazy, které bude jeho třináctým.

Tagy: turné

Zdroje: ČTK