Dnes je úterý 5. července 2022., Svátek má Cyril a Metoděj
Počasí dnes 26°C Dešťové přeháňky

Maternum přináší práci maminkám - rozhovor se zakladatelkou a ředitelkou Zuzanou Tinglovou

Maternum přináší práci maminkám - rozhovor se zakladatelkou a ředitelkou Zuzanou Tinglovou
zdroj: tisková zpráva

Řada maminek si dnes přivydělává lepením obálek nebo roznášením letáčků, přitom jsou to zkušené PR manažerky, specialistky marketingu, obchodnice nebo překladatelky. Maternum na jedné straně zjišťuje, co maminky umí a na straně druhé, o co je mezi firmami zájem. Výsledkem jsou služby, které Maternum poskytuje firmám a zajišťuje se svými maminkami, které tak uplatní své znalosti a zkušenosti.

Na jakých projektech teď Maternum pracuje?

Aktuálně pracují maminky v Maternu na dvou projektech pro společnosti ZeitGeist SE a Apovo s.r.o. Pro společnost  ZeitGeist SE Maternum zajišťuje propagaci gynekologické aplikace Fetview, kterou využívají lékaři ve 20 zemích na 4 kontinentech. Maternum zajišťuje kompletní správu facebookového profilu @myfetview, komunikaci na sociálních sítích a komunitních webech, tvorbu obsahu pro stránky www.myfetview.com a www.fetview.com a také PR pro ČR a Slovensko. Pro společnost Apovo s.r.o. zajišťuje Maternum propagaci online aplikace pro sdílení seznamů a přání Tomikup a také správu a aktivní propagaci facebookového profilu.

Jak se liší práce pro Maternum od práce pro komerční firmu?

Práce v Maternu je přizpůsobena možnostem maminky. Veškeré naše služby a tudíž i práce maminek jsou voleny tak, aby je bylo možné vykonávat majoritně přes internet. Zároveň dáváme maminkám poměrně velkou časovou flexibilitu. Práce je plánována s dostatečným předstihem, aby si ji maminka mohla rozvrhnout. Maminky často pracují po obědě, když dítě spí nebo ve večerních hodinách.

Týmy jsou navíc sestaveny tak, aby v nich byla zajištěna zastupitelnost například pro situace, kdy mamince dítě onemocní. Spolupráce maminek v týmech funguje dobře. Maminky jsou takříkajíc na jedné vlně. V rámci týmu často získají nejen nové zkušenosti, ale najdou zde i oporu a nové přátele.

Proč by si měla firma spíše objednat služby od Materna než od komerční firmy?

Naše služby zajišťují zkušené a renomované odbornice, jsou poskytovány ve vysoké kvalitě za rozumné ceny. Každé firmě, která vybírá dodavatele služeb na základě měřítka kvalita versus cena, bychom měly vyjít jako zajímavé řešení jejích potřeb. Nicméně věříme, že to nebude jediný důvod, proč firmy zvolí Maternum a že je osloví i náš projekt jako takový a budou mít motivaci pomoci maminkám se realizovat při mateřské respektive rodičovské dovolené a přivydělat si. 

Jaká je poptávka ze strany maminek po práci v Maternu?

K dnešnímu dni evidujeme zhruba 200 maminek, které mají zájem o práci. Každý měsíc tento počet roste o dalších deset maminek. Maminky pocházejí z celé České republiky, nicméně převažují maminky ze Středočeského kraje a Prahy. Máme tedy před sebou velký kus práce, abychom maminkám vytvořili a nabídli odpovídající pracovní příležitosti.

Jaké služby dnes Maternum firmám nabízí?

Nejvíce mají firmy zájem o služby, které jsou již dnes zvyklé outsourcovat. Jedná se typicky o tvorbu a správu webových stránek, facebook profilu, twitteru, komunikaci na sociálních sítích, PR služby, ale i třeba telemarketing, obchodní činnost nebo aktualizaci databází. Jsou to činnosti, které lze řešit majoritně přes mail, telefon, internet. Nicméně Maternum je schopné vyhledat maminky a sestavit tým i zcela individuálně pro danou firmu dle jejích potřeb a doplnit její vnitrofiremní tým o externí pracovníky tak, aby fungovali efektivně a jako celek.

Jaké služby dnes nabízí Maternum maminkám?

Cílem organizace Maternum je vytvořit pro maminky v rámci projektů, na kterých pracuje případně v nových projektech pracovní příležitost, kde budou moci uplatnit své dosavadní znalosti a zkušenosti a zároveň si budou moci přivydělat. Rádi bychom maminkám rovněž nabídli různé vzdělávací kurzy, které jim umožní udržet si a dále rozšířit stávající znalosti, opět v režimu přizpůsobeném maminkám tj. online, ve večerních hodinách a za rozumné ceny. V tomto roce jsme otevřeli pro maminky online jazykové kurzy, dále připravujeme profesní poradenství a osobní koučink.

Představení neziskové organizace Maternum

Maternum, z.ú. je nezisková organizace založená v roce 2015, která poskytuje pracovní příležitosti maminkám na mateřské a rodičovské dovolené. Klientům aktuálně nabízí služby v oblasti marketingu a PR (včetně např. správy sociálních sítí či strategického řízení kampaní), obchodní a administrativní podpory (mj. telemarketing, správu a aktualizaci databáze klientů, tvorbu objednávek a nabídek), tvorby a správy internetových stránek, překladatelského servisu (angličtina, němčina, francouzština aj.). Služby zajišťované týmem organizace Maternum jsou přizpůsobené časovým možnostem maminek, které pracují například v době spánku dítěte či ve večerních hodinách. 

Více na www.maternum.cz.  

Zdroje:
Inzerce

Kurzy

Finance

Kurzovní lístek: 5.7.2022 Exchange s.r.o.

EUR 24,720 24,820
USD 23,660 23,840
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma